KOSZMARNA WYSYPKA NA USTACH

napisał/a: SZAJBA 2007-11-09 10:27
MOZE KTOS MI POMOZE OD PONAD MIESIACA NA USTACH WYSKAKUJE MI WYSYPKA TAKA SWEDZĄCA KASZKA.PRZECHODZI PO TYM JAK WEZME CETALERGIN I POSMARUJE ADVANTANEM(MASC STERYDOWA).LECZONO MNIE POCZATKOWO NA OPRYSZCZKE.ALE TO NAPEWNO NIE TO INNA PANI DERMATOLOG ZLECIŁA MI TESTY POKARMOWE.NA TAKIE BEDE CZEKAC PÓŁ ROKU A DO TEGO CZASU CHYBA ZWRIUJE.NIE ZMIENIŁAM NICZEGO DO JEDZENIA,KOSMETYKÓW.NIC.NIE MAM JUZ POMYSŁÓW CO TO MOŻE BYĆ.POD KONIEC WRZESNIA BYŁAM U DENTYSTY.I JUZ ZACZYNAM SIE ZASTANAWIAC,CZY TO MNIE JAKOS NIE UCZULIŁO?JAKIS PREPARAT,A MOZE PLĄBA W ZĘBIE.POJĘCIA NIE MAM.w INTERNECIE NIE SPOTKAŁAM SIE Z NIKIM KTO OPISYWAŁ BY COŚ PODOBNEGO CZY KTOS JEST MI W STANIE POMÓC.JA NIEDŁUGO OSZALEJE
napisał/a: Peter 2007-11-09 14:52
To typowa alergia kontaktowa. Faktycznie, konieczne test alergiczne. Musisz wyeliminowac wszelkie szminki, błyszczyki (nawet te, co miałaś do tej pory), alergię można w każdym czasie nabyć. Pić najlepiej tylko ze szklanki, beż żadnych malunków, czy naklejek.
Jeszcze jedna sprawa, czy przypadkiem nie całujesz się często z chłopakiem? To nie jest żart, bo zdaża się uczulenie na ślinę partnera.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-09 17:08
Peter.Nie uzuwam zadnych szminek ani pomadek,praktycznie mało sie maluje usta od prawei 3 lat nawilżam kremem Cutibaza dla laergoków bo 3 lata temu miałam podobny prosblem ale szybko przeszedł.A teraz to już ponad miesiac:(co do całowania z chłopakiem to on akurat wyjechał zagranice miesiac temu.Wiec to chyba brak całowania.Włsnie usilnie staram sie dostać na testy pokarmowe.Płatnie termin na styczeń:(
moze ktos jeszcze miał to samo co ja.Cezkam na jakies podpowiedzi
aha nigdy w zyciu nie byłam na nic uczulona a w wieku 23 lat coś sie odzywa:(
napisał/a: Peter 2007-11-09 20:45
Najlepiej odstaw i ten krem. Nie ma takiego pojęcia, jak krem dla alergików. Ta są produkty o obniżonej zdolności do alergizacji, ale to nie oznacza, że nie moga uczulać. Przynajmniej ten aspekt wyeliminujesz. jak zmiany się dalej będą utrzymywać, to być moze coś testy wykażą. Ale to nie tylko pokarmowe, kontaktowe też konieczne.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-10 11:23
tego kremu Cutibaza nie uzywam już od 2 tygodni teraz smaruje usta OEPAROLEM taka pomadka z apteki,przepisała mi ja dermatolog.2 lata temu miałam robione testy płatkowe,bo dermatolog była pewna ,ze to składnik kosmetyku ale wszystkie próby wyszły ujemne.Wiec teraz skierowała mnie na testy pokarmowe.A mi od wczoraj wieczór znowu wyskakuje to swinstwo mimo,ze biore tabletki i smaruje sie mascia sterydowa.Wczesniej pomagało,a teraz nie wiem juz co.Rece opadaja boje sie jesc i wogóle uzywac czegokolwiek.W psychoze popadne

[ Dodano: 2007-11-10, 11:26 ]
zastanawia mnie tez to czy cos u dentysty mnie nie uczula obecnie mam załozone plaby światłoutwardzalne,pare lat temu miłam załozona jedna jak sie nie myle chemoutwardzalna i nic sie nie działo.To jedyne co mi przychodzi do głowy,zeto moze podkład w plabie albo plaba.Ale nie wiem czy to wogóle mozliwe zeby alergia sie w ten sposób na ustach ujawniała
napisał/a: Peter 2007-11-10 18:31
Od plomby raczej nie. Zmiany alergiczne moga się utzymywać do 3 tyg od ustąpienia czynnika alergizującego. Ale jeśli leki nie przyśpieszyły, to znaczy, że alergen dalej działa. Nie będzie łatwe ustalenie, co to wywołuje. Konieczne powtórne testy, o jak najszerszym składzie alergenów.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-11 10:25
och od 2 dni alergia pomimo leków i masci sterydowej nasiliła sie.Rece opadaja od jutra szukam gdzie mi jak najszybciej zrobia testy.Niestety nawet płatnie cigle słysze najszybciej połowa stycznia w grudniu juz miałam byc za granica.Moze prywatnie uda mi sie coś znaleźć.Tylko koszty mnie przerażaja.Ale i tak dłużej z tym nie wytrzymam

[ Dodano: 2007-11-11, 11:04 ]
chciałam zapytac czy orientuje sie Pan czy w przypadku testów pokarmowych.Możliwy jest dobrowolny wybór alergenów?chodzi mi o to,ze ja jestem osoba która je stosunkowo naprawde mało rzeczy i jestem w stanie wymienic stałe pokarmy spozywane przeze mnie nawet w ciagu tego miesiaca odkad pojawiła sie alergia.Czy te testy pokarmowe sa stałymi pakietami które zawieraja konkretne alergeny?Bo bez sensu badac mnie na uczulenie np.na dorsza i brokuły,grejfrut ,bo kompletnie nie jadam takich rzeczy.Podejrzewam,ze z kasy chorych nie praktukuja czegos takiego.Ale czy jak robie prywatnie albo płatnie?bo mysle ,ze szybciej bedzie wykryc lub wyeliminowac pewne rzeczy
napisał/a: Peter 2007-11-11 13:17
Prywatnie płacisz za każdy alergen. Oczywiście, że masz prawo wyboru w tym przypadku. Faktycznie, nie ma sensu badać np. na ryby morskie, jak ich nie jesz.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-11 16:58
włsnie wpadłam na pewien "trop" w internecie przeczytałam,ze Akrylany moga uczulać.Co zaczeło sie wiązać z moja wizyta u dentysty.Ponieważ pierwszy raz założono mi pląby światłoutwardzalne.
"Akrylany stanowią również składnik światłoutwardzalnych kompozytów do wypełniania ubytków próchnicowych"
moze to tylko zbieg okoliczności,albo jakis punkt zaczepienia.Jeśli to to, to czeka mnie usuniecie 3 nowiutkich pląb
napisał/a: Peter 2007-11-11 18:28
Możliwe, ale się z tym nie śpiesz. Bo reakcja powinna być także na błonach śluzowych j. ustnej.
napisał/a: SZAJBA 2007-11-11 18:55
no własnie wiem ale jutro szukam alergologa i zapytam co o tym mysli.Jesli to nie to to czeka mnie dluga przeprawa z ustaleniem źródła
napisał/a: Peter 2007-11-11 19:02
Życzę wytrwałości. W kontakcie z lekarzami też.