Kostka

napisał/a: Xim 2013-12-10 18:01
Witam, pod koniec wakacji skręciłem kostkę, chyba nic poważnego się nie stało, miałem szynę na kilka dni,i nosiłem stabilizator wszystko elegancko, ale Opuchlizna się trzymała caluteńki czas.

Tydzien temu grałem na hali w piłkę i przy ostrym biegu nagle chciałem zrobić jakiś zwód i prach.... Trzask na całą halę, stopa prawie o 180 stopni wykrzywiona i oto efekt:





http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f296f772c29d1ff.html





Do lekarza trzeba czekać miesiąc.. A itak wiem co będzie "dzien dobry dobry, szyna i do widzenia" i po jakimś czasie to samo.

Problem w tym że : Chodzę , nawt moge biegać, tylko boli jak cholera i zaraz bania rośnie ( nie w głowie ^^ ) i pod kostką coś miękkiego jest, i to właśnie promoeniuje takim dziewnym bólem co chwile mi cierpnie stopa i siwieje, niedawno siwiały juz nawet palce.

Gdzie się udać, czekać na wizytę ,czy może udać się do prywatnego lekarza? Czy Pogotowie ( nie wiem)
napisał/a: Xim 2014-01-23 15:37
Nikt nic nie odpowie?


Dziś lód byłna drodze, do tego wszystkiego dochodzi kolano jeszcze...
napisał/a: bartas1s 2014-01-23 20:14
Witam
W takiej sytuacji jechałbym od razu na pogotowie lub na ostry dyżur ortopedyczny bo przede wszystkim trzeba zrobić RTG i jak najszybciej usztywnić nogę. Przydałyby się jakieś zabiegi fizykoterapii np. krioterapia. Smaruj Altacetem. Niestety raz skręcona noga ma tendencje do powtórnych skręceń a nie wyleczona dobrze będzie się odzywać przez całe życie. Nie zaniedbaj tego problemu!!! Sam zrobiłem ten błąd, bo trafiłem do niekompetentnego lekarza a dziś dostaję serię zastrzyków sterydowych bezpośrednio w kostkę bo ból od maja zeszłego roku jest nie do wytrzymania.
Pozdrawiam
napisał/a: Xim 2014-01-25 13:21
Miałem robione RTG 2x i mówią że zmian kostnych nie ma. zostałem wysłany na USG ale dopiero za miesiąc mam wizytę.
co do kostki hm... Być może zmian w tkankach też nie będzie ale jak krzywię kostkę zaraz rośnie balon i taki piekący ból. przy stawaniu na palcach kostka strzela i puchnie zaraz.

jest możliwość pójścia na jakiś zabieg ? Jestem strażakiem, i nie chce przez kostkę mieć problemy w działaniu :/

Pozdrawiam
napisał/a: bartas1s 2014-01-25 20:06
Postaraj się nie "krzywić" kostki, spróbuj zorganizować sobie stabilizator stawu skokowego i czekaj cierpliwie na badanie USG. W przypadku braku stabilizatora użyj bandaża elastycznego, żeby usztywnić staw skokowy.
Pozdrawiam
napisał/a: Xim 2014-01-26 19:17
Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam