Kortyzol problem

napisał/a: gahan78 2011-04-23 10:38
Brak przyjemnych wrazen w trakcie wspolzycia....:),no to by sie zgadzalo, bo po pierwsze wogle nie mysle o nim i nie mam na niego ochoty nawet przez moment, a wiec brak i pozadania.... co do orgazmu to tez pusty, jak dziurawe wiadro. Nic nie dziala panie, jedyne co mi przychodzi do glowy to nafaszerowanie sie tym smiesznym testosteronem, ale takie konkretne nafaszerowanie sie i zobaczymy co wtedy... Co do mri, to w jaki sposob mialo by to tam wykazac zla prace przysadki, albo czegokolwiek w glowie, jesli brak mysli erotycznej jakiejkolwiek, zadnego nawet podtekstu z tej materii, a przeciez w tej machinie nie ogladasz "swierszczykow", ani filmow xxx.

Chetnie bym uslyszal od kogos, jak wlasnie alkohol zniszczyl komus zycie na tej plaszczyznie i jakie sa objawy bo wydaje mi sie, ze mam wlasnie wszystkie, zreszta pisalem juz wczesniej o tym. Otepiony, jak cep i tyle, teraz moge czarowac kobiety, nie wiem czym, chyba przyslowiami i zlotymi myslami o zyciu :). Kila i mogila panie Michal, a bedzie jeszcze gorzej im dluzejtak, juz powolii z dnia na dzien rujnuje sobie zycie, stawiam sie, jest mi wszystko jedno, beda pewnie kolejne efekty.

Miales ten mri w koncu, czy jak? Pisales, ze w piatek miales miec zrobione.... wiec dlaczego nie dales znac??? Ja przypominam, ze mialem tylko mri mozgu, a nie przysadki, kregoslupa itd, jak Ty. Jest jakas roznica??? :)... To ja ide sie faszerowac testosteronem.
napisał/a: michal8134 2011-04-23 11:03
We wtorek dopiero wynik będę miał to dam wtedy znać, a powiedz mi (pewnie to śmiesznie zabrzmi) czy przy lekkim pstryknięciu jąder czujesz przeszywajacy ból, bo ja czuję? Powiedz mi jeszcze jaki masz poziom lh i glukozy. Czytałem podobno, ze hipoglikemia ma wpływ na libido, ja nie łapię się na dolną granicę 71(75-100), ale w necie piszą że poniżej 70 dopiero zaczynają się objawy. Ciągle nie rozumiem zależności między lh a testosteronem. Jak miałem niski testosteron na poziomie 5,5 to lh było niewile powyżej dolnej normy, a jak miałem wysoki to lh byoł niewilee poniżej dolnej normy. Przy poziomie 5,5(3-10,6) to lh powinno być blikso górnej granicy, a u mnie czy mam wysoki testosteron czy niski to i lh jest niskie.
napisał/a: michal8134 2011-04-23 13:41
A podaj mi jeszcze adresy tych stronek angielskich i napisz mi o jaką chemię mózgu Ci chodzi?
napisał/a: gahan78 2011-04-27 08:11
Michal niestety, ale ja nie dam Ci zadnych link'ow na ten moment, nie dlatego, ze sciemniam, ale ja wspominam o rzeczach, o ktorych czytalem w trakcie buszowania po sieci i szukania rozwiazan swojego problemu. Dlubalem strasznie gleboko i te najciekawsze fakty zwyczajnie zapamietalem. Lepiej daj znac co z tym MRI smiesznym......
napisał/a: michal8134 2011-04-29 14:47
Rezonans wyszedł ok poza pogrubieniem błony śluzowej zatok szczękowych. Dzisiaj odebrałem wyniki lh i kortyzolu;
LH 1,92(1,7-8,60)
kortyzol 741(171-536)
Przed braniem suplementów kortyzol miałem 699, a lh 1,68, a więc coś tutaj jest nie tak według mnie. Lh prawie takie samo mimo że testosteron spadł do niecałych 8 z 12, a kortyzol jeszcze podskoczył. Wiem, ze kortyzol moze całkowicie zablokować libido i prowadzić do impotencji, u mnie brak libido i wydaje mi sie ze także brak plemników. Kortyzol ma wpływ na gonadotropiny? A czemu te lh jest niskie niezależnie od poziomu testosteronu to też jest dla mnie bardzo zastanawiające? I co robić mam teraz? Wiecie moze czy alkohol zbija kortyzol bo niedawno dobrze popiłem i przez chwile jakbym miał lekkie libido i szukam tu po prostu jakiejś zależności. Jeszcze chce dodać, ze od czasu gdy nie mam popędu i brak porannych wzwodów to rano w ogóle mi się nie chce sikać i w ciągu dnia też jakbym rzadziej oddawał mocz. Wcześniej przy porannych wzwodach to myślałem, ze pęcherz mi rozsadzi.
napisał/a: gahan78 2011-05-02 20:23
fajnie stary, ze sie odezwales... i fajnie, ze mri tez. to masz podobnie, jak ja wlasnie, doslownie tak samo czuje sie po alkoholu, lekkie libido, ja nie robilem nigdy kortyzolu, a wiec zrobie, dzieki. Ktos wyslal Ci wiadomosc, tez ja dostalem, jak pobadasz temat to daj znac Michal, jesli cos pomocnego uzyskasz tam. Co do plemnikow to, az sie usmiechnalem, doslownie mam tak samo rowniez, a bynajmniej tak wyglada to wizualnie, strzelam praktycznie woda, nasienia moze z 10, 20 %. pewnie stad dziwny stan moszny czesto, brak plemnikow w magazynie...
napisał/a: michal8134 2011-05-03 10:29
To jest ten temat:
http://www.sportbb.pl/viewtopic.php?f=23&t=7561
No ja wczoraj zrobiłem badanie DHT, ACTH i DHEA, nawet nie pytaj ile zapłaciłem, ale trzeba to przeboleć jakoś. Ja jednak stawiam u nas, ze to z hormonami jest coś nie tak i zbadaj ten kortyzol, bo mamy objawy wysokiego kortyzolu. Zresztą masz tu stronkę http://aktywni.pl/aktualnosci/seks-bez-granic-czesc-ii/ gdzie jest napisane co moze spowodować wysoki kortyzol. Obaj cieżko ćwiczyliśmy, obu libido zanikło z dnia na dzień, obaj mamy rzadką spermę i mniejsze jądra( po wysiłku ich prawie nie widać). ACTH i DHEA wskażą czy nadnercza dobrze pracują, bo jak nie to mogą powodować podwyższenie kortyzolu bądź jego obniżenie (co przynajmniej mnie nie dotyczy). ACTH to hormon przysadki więc to też jest jakaś wskazówka czy przysadka dobrze działa. Co do DHT to jest najbardziej aktywna forma testosteronu i podobno jego mała ilość wpływa na brak libido, znowu zbyt duży jego poziom powdouje, wypadanie włosów, przerost prostaty i owłosienie ciała, ale najlepiej mieć go w górnej granicy. Jeżeli to by DHT było naszym problemem to proviron powinien załatwić sprawę, ale myślę że kortyzol też coś tu miesza. Według mnie nie ma co się załamywać, ze to nieodwracalne, że coś z chemia w mózgu sie namieszało, bo utrata libido z dnia na dzień to na 99 procent kwestia hormonalna, a urazu zadnego nie mieliśmy przecież.
napisał/a: gahan78 2011-05-03 19:08
no Michael, to masz u mnie nobla, jak sie okaze, ze trafiles, jak narazie 3 lata wyciete z zyciorysu.... jasnowidz :) mi powiedzial 2 lata temu, ze po 4ech zaczne zyc od nowa
napisał/a: michal8134 2011-05-03 19:23
No ja za 2 tygodnie będę miał wyniki tych trzech hormonów, ale w tym tygodniu albo następnym tak czy inaczej muszę udać się do endo bo kończy mi się bromergon i wtedy zagadam żeby endo dała mi jakiś lek na zbicie kortyzolu bo suplementy nie zadziałały. Jak się okaże za 2 tygodnie że coś nie tak z ACTH i DHEA to ponownie udam się na wizytę, zeby obadała sprawę. W sumie mozna powiedzieć, ze jedziemy na jednym wózku więc bardzo mozliwe, że będzie ta sama przyczyna. Jak będziesz miał wynik kortyzolu to od razu pisz.
napisał/a: michal8134 2011-05-03 19:30
Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa, czy wysoki kortyzol nie jest wytwarzany przez organizm celowo żeby zwalczać nadmierne wydzielanie prolaktyny. Kortyzol tłumi prolaktynę z tego co czytałem, ale czy jego wzrost jest spowodowany jedynie nadmiernym wysiłkiem, stresem, zaburzeniami przysadki, czy też jednym z bodźców do jego nadprodukcji jest zbyt wysoka prolaktyna?
napisał/a: gahan78 2011-05-03 23:08
tak dla sprostowania tylko...fakt, ze jedziemy na tym samym wozku to jednak z 2 roznych powodow :), ale nadzieja ta sama pewnie
napisał/a: michal8134 2011-05-04 08:30
No możliwe, a zbadałeś ten kortyzol?