KORONOGRAFIA

napisał/a: ewas. 2011-01-20 21:56
Tydzień temu miałem koronografie przez rękę,do dziś bardzo mnie boli ta ręka,czy to normalne?
napisał/a: augustyn888 2011-01-21 13:12
ewas. napisal(a):Tydzień temu miałem koronografie przez rękę,do dziś bardzo mnie boli ta ręka,czy to normalne?


Być może podczas zabiegu koronografii,lub po zabiegu powstał krwiak lub tętniak rzekomy ,i stąd może ten ból.Jeżeli jednak ból jest zbyt silny lub będzie się przedłużał,warto wybrać się do lekarza.Takie sytuacje się zdarzają,zwłaszcza gdy przeprowadza zabieg mało wypraktykowany lekarz.
napisał/a: aureliaaa57 2012-02-04 17:22
Witam, moja babcia, miała miesiąc temu rozległy zawał serca. Zrobiono jej koronografię.
Aktualnie ma RCX długie zwężenie do 95 %.
Lekarz zalecił jej następną koronografię, po niecałym miesiącu po zawale. Czy to nie jest za szybko ? Jakie może być ryzyko ? Powikłania ? Proszę o odpowiedź.
napisał/a: augustyn888 2012-02-04 22:52
aureliaaa57 napisal(a):Witam, moja babcia, miała miesiąc temu rozległy zawał serca. Zrobiono jej koronografię.
Aktualnie ma RCX długie zwężenie do 95 %.
Lekarz zalecił jej następną koronografię, po niecałym miesiącu po zawale. Czy to nie jest za szybko ? Jakie może być ryzyko ? Powikłania ? Proszę o odpowiedź.


Każdy zabieg jest obarczony pewnym stopniem ryzyka,zwłaszcza w podeszłym wieku i po przebytym zawale.Jednak zwężenie gałęzi okalającej(RCX)lewej tętnicy wynoszące do 95% naczynia,jest nadal zagrażające ponownym poważnym problemem.Dlatego też jest zlecona następna koronografia,pozwalająca udrożnić naczynie w tak krótkim czasie, po przebytym zabiegu.Uważam że w tej sytuacji na razie nie warto mówić o powikłaniach,gdyż może ich wcale nie być,a raczej myśleć o pozytywnym skutku udrożnienia tętnicy.Na pewno Pani Babcia jest w dobrych rękach, i lekarze są odpowiedzialni za to co wykonują.
Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam:)