Korona śmierdzi :(

napisał/a: zmichal1 2008-05-15 23:09
Kilka miesięcy temu miałem wstawianą koronę jedynki, która mi się ułamała przy samym dziąśle (jedynka ta kiedyś była nadłamana, leczona kanałowo, a teraz poszła cała przy twardej bułce).

Ostatnio zauważyłem, że ta korona zaczęła poprostu nieładnie pachnieć. Kiedy dotknę palcem dookoła tej korony, oraz do dziąsła wokół niej, a później powącham palec - czuję charakterystyzny nieprzyjemny zapach na palcu.
Trudno jest opisać zapach, ale od niektórych ludzi czuć jest czasem dokładnie ten sam odór z ust.
Z pozostałych zębów i dziąseł nie ma żadnego zapachu. Problem tkwi tylko w tej koronie jedynki!

Co można z tym zrobić?
Nadmienię, iż stosuję płukankę do ust Listerine po każdym myciu zębów (rano i wieczorem).
Proszę o pomoc.
napisał/a: kynast 2008-08-10 11:05
zmichal napisal(a):Kilka miesięcy temu miałem wstawianą koronę jedynki, która mi się ułamała przy samym dziąśle (jedynka ta kiedyś była nadłamana, leczona kanałowo, a teraz poszła cała przy twardej bułce).


Proszę o pomoc.

Zgłoś się do lekarza,nie do rozstrzygnięcia w necie
napisał/a: DobryDent 2008-08-15 11:53
Warianyt odpowiedzi :)
1 - ząb się psuje i gnije (to zwykle po wielu, kilkunastu latach)
2 - odpowiedź prawidłowa: kamień i zła higiena!! ten wyczuwalny "charakterystyczny" zapach to kamień którego płukanki nie usuną bo zalega mechanicznie. Użyj nici (tylko nie dotykaj nimi dziąsła by nie przecinać przyczepu), wykałaczki. Możliwe również, że masz kamień poddziąsłowy którego sam nie usuniesz - udaj się do gabinetu :)