Korekta laserowa wzroku

napisał/a: Kamyyl 2015-03-19 17:30
Witam.
Chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie, czy w moim przypadku możliwe jest wykonanie zabiegu laserowej korekty wzroku. Główną wadą jest krótkowzroczność, ale z tego, co się dowiadywałem- nie ma większych problemów, gdy towarzyszy jest astygmatyzm itp. Nosze okulary do dali: sfera oko prawe -1.00, oko lewe -2,25, cylinder do oka lewego -0,75. Dodatkowo 4 lata temu miałem zabieg naciągnięcia mięśnia gałki ocznej oka lewego, powodem był zez rozbieżny. I właśnie tutaj moje pytanie, czy z taką wadą i wcześniejszym zabiegu na jednym oku mógłbym kwalifikowac się na laserową korektę? Póki co wolałem się upewnić własnie na forum, później już wybrać się do konkretnej kliniki, prawdopodobnie w Nałęczowie.
napisał/a: MOJA PORADA 2015-03-19 21:47
Do laserowej korekcji wzroku trzeba mieć m.in. ukończone 21 lat. Nie było wzmianki w artykule na temat wcześniejszych zabiegów na oku/oczach. Poza tym zawsze ostatecznie decyduje okulista. Pozdrawiam.
napisał/a: alicjasp 2015-03-25 13:44
A ogólnie na prawdę tak skuteczna jest laserowa korekcja wzroku i warto się jej poddać ? Bo z chęcią bym sobie naprawiła wzrok, mam -1 i -1,3.
napisał/a: MOJA PORADA 2015-04-23 10:37
Na podstawie przeczytanych artykułów mogę powiedzieć, że tak, ale decyzję podejmuje okulista m.in. na podstawie badań. I trzeba pamiętać, że nie jest on refundowany.
napisał/a: dixit123 2016-07-18 12:37
Dokładnie, najlepiej jest umówić się na wizytę u okulisty i niech on zadecyduje. Jeśli zaś chodzi o laserowe korekcje, czy załatwienie ortosoczewek (ortokorekcja) to polecam http://pryzmat-okulistyka.pl/laserowa-korekcja-wad-wzroku/ Są naprawdę dobrzy.
napisał/a: alkowa23 2016-09-25 23:13
zgadza się , do laserowej korekcji wzroku trzeba mieć ukończone 21 lat - jest to warunek konieczny . Co do tego czy się kwalifikujesz , o tym moze zdecydować tylko lekarz , , który przeprowadzi Ci szereg badań diagnostycznych . Sa teraz przeróżne metody usuwania wady wzroku , by zmniejszyła się do zera . Jest od jakiegoś czasu bardzo nowoczesna metoda laserem femtosekundowym . był jeszzcze Lasik , ale on ze względu ,ze jest juz po prostu starą metodą , to zostaje zastapiona własnie przez ten laser femtosekundowy ;) i takiemu zabiegowi byłam ja sama poddana w Klinice Optegra ;)
napisał/a: endeavor 2016-10-04 20:44
Przy takiej wadzie wzroku nie poddalbym sie takiej operacji tylko uzywal okularow.
O zabiegu mozna pomyslec pozniej jesli sie cos zmieni lub pogorszy

Pozdrawiam
napisał/a: Siatkareczka 2016-10-13 20:16
Laserowa korekta wzroku to dzisiaj chyba najlepsza metoda leczenia wzroku, trzeba szukać też dobrych specjalistów, bo od tego też zależy czy z zabiegu będziemy zadowoleni, moja siotra długo szukałą lekarza i kliniki u którego będzie się leczyć, w końću znalazła, ale zaczęła od poszukiwań lekarza i to chyba jest najlepsze rozwiązanie.
napisał/a: Babydream 2016-12-17 18:00
świetnym zabiegiem korekcji laserowej jest np zabieg lentivu , zwłaszcza jak się prowadzi bardzo aktywny tryb życia .I okulary znacznie przeszkadzaja w pracy czy wgl w życiu codziennym . teraz można sobie taka laserowa korekcję wzroku kupić w online sklepie optegra
napisał/a: Siatkareczka 2016-12-18 15:32
to prawda okulary a nawet soczewki mogą utrudniać życie, zwłaszcza jak ktoś jest aktywny, dlatego laserowa korekta często bardzo ułatwia to życie, wiem jak moja siostra zaczęła korzystać z życia jak przeszła zabieg w Spektrum, a ja mogę z nią teraz spokojnie chodzić na basen co obie uwielbiamy.
napisał/a: tatiana88 2017-01-30 15:34
Najlepszą metoda jest zabieg Lentivu .dlatego ,ze jak ktoś chce w miare szybko wrócić do codziennego życia albo np do sportu to ta metoda jest najlepsza;)Pozatym czas zabiegu jest bardzo krótki bo trwa jakies 20 sekund ;)
napisał/a: Siatkareczka 2017-01-30 20:55
moja siostra z kolei korzystała z metody Lasik w klinice Spektrum, maja nawet film na ten temat, warto sobie obejrzeć żeby wiedzieć o jaki zabieg chodzi youtube.com/watch?v=F0bL_3CE8D0 nie ma się czego bać, trzeba tylko iść do lekarza i się zdecydować na zabieg.