Korekcja nosa

napisał/a: Anhilation 2010-07-11 16:03
Witam.


Obecnie mam 16 lat i niemal, że od zawsze przeszkadzał mi mój nos duży i garbaty. Nie mam z tego jakiś specjalnych kompleksów, ale jednak chciałbym go w przyszłości zmienić.
Po 1 na pewnej stronie wyczytałem, że przeciętna cena to 6 tysięcy złotych (czy to prawda?)
Po 2 czy chirurg plastyczny sam proponuje jak by najlepiej było skorygować nos?
Po 3 czy jest jakieś przeciw wskazanie co do korekcji nosa?


Myślałem, że nos chciałbym skorygować tak gdy będę miał 20-24 lata.

Cy możecie mi coś jeszcze napisać czy warto itd.

Ps. niby to taka błachostka, ale na zdjęciach dobitnie widać, że mój nos jest nieproporcjonalnie duży
napisał/a: beto 2010-08-01 00:52
Witam,
Pytanie czy warto- no cóż, jeśli poprawi to Twoją samoocenę i samopoczucie to chyba warto:)
Co do ceny- tak ceny wahają się w tych granicach. Z tego co się orientuje nie ma przeciwwskazań do tego zabiegu, jedyną rzeczą o jakiej wiem to to, że nie należy operować nosa przed 18 r. ż. słyszałem natomiast o wskazaniach- krzywa przegroda nosa, utrudniająca oddychanie przez nos... A jeśli chodzi o pomoc chirurga- jak najbardziej, chirurg może zaproponować, co należy skorygować i jak w końcu kto jak kto, ale on się na tym najlepiej zna- przecież to jego "chleb powszedni":)
napisał/a: Nowa O. 2010-11-10 19:41
Witam
Ja mialam korekte nosa tzn operowane przegrody nosowe wraz z korekta nosa(pastyka) i mialam tak samo kompleksy po 19roku zycia zrobilam sobie operacje czyli jakies niecale 2lata temu.
apewno niesamowicie wplywa na wlasna samoocene,ale bolu po operacji nie da sie opisac wygladalam jak pozderzeniu z tirem mam zdjecia i do dzisiaj przechodza mnie dreszcze bylam nie prytomna ponad dobe smarowano mi tylko usta woda,aj za dlugo by opisywac ja tylko uswiadamiam bo dla mnie nikt tego nie zrobil i przeszlam gehenne...,nie jest tak jak chcialam,ale jest troche lepiej...
Pozdrawiam i powodzenia:)
napisał/a: hellen1 2011-06-26 23:46
A zastanawiałaś się, co ta operacja tak naprawdę zmieni? - nos, czy myślenie o samej sobie? Może najpierw warto wybrać się na wstępną konsultację z plastykiem, by rozważyć za i przeciw.
napisał/a: mzblonde 2011-06-29 22:51
Witam,Chciałabym wykonać korektę przegrody nosa, ponieważ mam niedożną jego lewą połowę. Nie chcę aby na mojej twarzy pozostały blizny i ślady pooperacyjne. Mam również lekko zadarty nos. Czy istnieje możliwość wykonania operacji korekty przegrody wraz z drobną korektą czubka nosa z NFZ? jeśli nie, to jaka jest przybliżona kwota takiego zabiegu?
napisał/a: akinom32 2011-07-19 00:29
NFZ zrefunduje tylko korektę przegrody nosowej ale nie poprawę wyglądu nosa. Najlepiej udać sie do kliniki, w której mają podpisany kontrakt z NFZ a za dopłatą zrobisz sobie korektę. A cenę należy ustalić z lekarzem, w różnych miastach i klinikach są różne ceny. Z tym, że tutaj nie ceną należy się sugerować a fachowością lekarza. Ja robiłam półtora roku temu operację w centrum chirurgii plastycznej dr Grzesiak w Warszawie- jeśli jesteś z okolic udaj się na konsultacje do tej kliniki. Wszystko Ci wyjaśnią, pomogą w podjęciu decyzji, mają też program do symulacji komputerowej wyglądu po zabiegu, więc można sobie zobaczyć nosek po. Mnie to bardzo pomogło, ale co najważniejsze - tam Ci nosa nie zepsują!
napisał/a: look 2011-07-21 18:43
Zawsze miałam kompleksy z powodu mojego nosa ,był duży i garbaty.Po prostu okropny , tym bardziej ,że miałam dosyć wąską twarz.Nie pasował do mnie.Zdecydowałam się na korekcję nosa.Na początku bałam się bólu ,powikłań .Poszłam na konsultację do dr.Moniki Grzesiak z Warszawy ,którą poleciła mi moja koleżanka .Wszystkiego się dowiedziałam i już nie miałam oporów.Odważyłam się .Po zabiegu owszem bolał mnie nos ,ale teraz już nie boli i jest taki, o jakim zawsze marzyłam .
napisał/a: agnieszk1_87 2018-04-20 15:34
Z ceną to jest różnie, zależy ile jest do zrobienia. Co do wyboru chirurga to polecała bym doktor Żukowską z Łodzi, robiła mi jakiś czas temu korektę nosa i efekty są takie jak chciałam. N o i moim zdaniem warto, dobrze czuć się w swoim ciele komfortowo.
napisał/a: agnieszk1_87 2018-09-06 13:41
Uważam, że jeśli Tobie przeszkadza Twój nos, powinnaś zdecydować się na jego operację. Ja w taki sposób pozbyłam się kompleksów na punkcie swojego podbródka. Udałam się do gabinetu doktora Pabiańczyka i teraz mogę cieszyć się "nową twarzą" ;)