KOREKCJA LASEROWA

napisał/a: Shakh Rukh Khan 2012-10-10 13:18
WojciechP. napisal(a):Z tego co zrozumiałem przy małych wadach da się zejść do 0, a najlepiej pewnie umówić się na konsultacje, bo lekarz Ci powie jaka będzie poprawa. Ale chyba przy twojej wadzie powinno dać radę, chociaż mówią że każdy ma inną budowę oka itd.
Piotr Be u jakiego lekarza byłeś w Oko Laserze?


przy każdym badaniu lekarz powie Ci jakie będą rezultaty i zaprezentuje za pomocą szkieł. przynajmniej w ArtLife tak miałem. polecam.
napisał/a: łukaszDM 2012-11-19 11:01
Czy ktoś tutaj zna Weiss Klinik z Chorzowa? jestem po konusltacji i badaniach u nich, kwalifikuję się do zabiegu:) ale nie wiem, czy się decydować... w necie są podzielone opinie o tej klinice, obawiam się też że coś wyjdzie nie tak i będę niedowidzący i będę załował
napisał/a: nornow12 2012-11-21 13:48
jesli ktos skorzyskal z laserowej korekty a pracuje w biurze przy komputerze 8h na dobe to czy tą korekte musi wykonywać co x lat?
napisał/a: łukaszDM 2012-11-21 14:18
nornow12 napisal(a):jesli ktos skorzyskal z laserowej korekty a pracuje w biurze przy komputerze 8h na dobe to czy tą korekte musi wykonywać co x lat?


z tego co się dowiedziałem, to nie - zabieg jest wykonywany raz na całe życie, chociaż wada w niewielkim stopniu może z biegiem lat powrócić. Ale nie ma na to wpływ praca przy komputerze. Sam spędzam niemal cały dzień przed kompem i na konsultacji Pani Doktor przestrzegała mnie tylko, że po zabiegu komputer idzie w odstawkę. Tzn. mogę niby maile sprawdzić, ale dłuższa nasiadówka dopiero po tygodniu od zabiegu, a najlepiej po 2-3 tygodniach wrócić do pełnej pracy.
napisał/a: PiotrBe 2012-11-21 20:33
Można się pokusić o porównanie z wyrwaniem zęba - raczej nie odrośnie. Podobnie wymodelowana rogówka. Także hasło "jeden zabieg na całe życie" można rozumieć jako "ostateczne rozwiązanie" kwestii wzroku.
napisał/a: łukaszDM 2012-11-22 12:46
PiotrBe napisal(a):Można się pokusić o porównanie z wyrwaniem zęba - raczej nie odrośnie. Podobnie wymodelowana rogówka. Także hasło "jeden zabieg na całe życie" można rozumieć jako "ostateczne rozwiązanie" kwestii wzroku.


Dokładnie, zwłaszcza jeśli jest głęboka ingerencja w rogówkę, bo metoda zabiegu zależy od wady i budowy oka. Rogówka nie odrośnie, jedynie się zrośnie:) podobnie jak dziura po zębie - zarośnie, ale ząbek nie odrośnie! świetne porównanie PiotrBe! :)
napisał/a: nornow12 2012-11-22 13:23
no tak ale głównie od pc i tv i pracy biurowej powstaje krótkowzrocznosc
znam osoby co muszą szkła wymieniać co pół roku, rok, kilka lat bo im wada sie pogłębia
wiec jak ktos ma zdrowy wzrok a pracuje dlugo przy pc nie ma szans aby za x lat dalej wady nie miał
napisał/a: PiotrBe 2012-11-22 22:57
Wada się pogłębia, gdy oko jest źle traktowane, tzn. szkła są źle dobrane, oko się wysila, by mimo tych przeszkód przesyłać do mózgu właściwy obraz. I wada się powiększa.
Korekcja to "zastąpienie" zestawu oko+okulary lub oko+soczewki przemodelowanym okiem. Jak widać w takiej sytuacji nie ma możliwości "złego doboru szkieł".
napisał/a: nornow12 2012-11-24 13:54
ok ale ludzie którzy nie mają wady i mają sokoli wzrok tez w koncu im sie oczy psują
szczególnie jesli pracują przy komputerze popracują pół roku czy rok i juz wada -1D i muszą nosić okulary
napisał/a: PiotrBe 2012-11-24 23:38
OK, ale tutaj mówimy o korekcji WADY wzroku, a nie o tym, jak na własne życzenie wzrok sobie zepsuć.
Jeśli będziemy forsować wzrok głównie przy komputerze, bez polecanych wszędzie ćwiczeń, przerw itd., to jasne jest, że oczy się męczą, trudno się przestawić na patrzenie w dal. Poczytaj o akomodacji, na przykład.
Jak się człowiek uprze, to każdy narząd sobie zepsuje, prowadząc niezdrowy tryb życia.
napisał/a: łukaszDM 2012-11-25 12:05
Zapominamy właśnie, że oko to narząd, podobnie jak żołądek, wątroba czy serce - i trzeba o niego dbać. Więc śmieszne wydają się opinie ludzi po laserowej korekcji, którzy skarżą się, że wada im powróciła... Pani dr tłumaczyła mi właśnie, że zabieg daje jakby takie "nowe życie" dla oka, o które potem trzeba dbać!
Ponawiam moje pytanie wcześniejsze - czy ktoś z Was zna Weiss Klinik z Chorzowa, może podzielić się opiniami o tej klinice?
napisał/a: nornow12 2012-11-28 15:05
jakich ćwiczeń?

ale jak ktos ma prace taką to nie ma rady aby nie siedziec po 15-16h na dobe przed ekranem