KOREKCJA LASEROWA

napisał/a: moniqua83 2014-12-15 12:07
Elizaa33 napisal(a):No jasne! To bardziej chodzi o to, żeby nie było dużego wysiłku fizycznego jak np podnoszenie ciężarów a lekki bieg nie zaszkodzi. Warto trochę odpocząć ale po czasie to już naprawdę nie ma się o co martwic można normalnie uprawiać sport ! Tak z tym telefonem było naprawdę super! A tobie wada zeszła do 0?


Na wizycie w zeszłym tygodniu, czyli 2 miesiące od zabiegu, wyszło mi lewe oko z wadą +0,25 i cyl -0,75, prawe oko +0,25 i cyl -0,50 - więc blisko 0. Lekarka tłumaczyła, że to się jeszcze stabilizuje i wyniki są bardzo ok, jak na 2 miesiące od zabiegu. Właśnie nigdzie nie mogę doczytać, czy to od razu po zabiegu powinno być 0 jeśli uda się wszystko? Orientujesz się może? bo mimo tej niewielkiej wady ja widzę doskonale super hiper!!!:)
napisał/a: Pingwinka 2015-04-19 11:47
Z tego co myśmy czytali w blikpolu tj na stronie kliniki, to po operacja wada się może stabilizować kilka miesięcy nawet, ale w sumie istnieje opcja, że zejdzie do zera, a jak nie to wtedy pytaj w klinice czy mogą Ci zrobić rekorekcje czy dokorekcję, bo to różnie w róznych klinikach nazywają, i wtedy mogą poprawić wzrok do zera.
W blikpolu taką poprawkę robią już za darmo, ale musisz się pytać tam gdzie robiłaś.

P.S Fajnie że widzisz super hiper:)
napisał/a: majamikowicz 2015-06-04 18:56
ooo
to takie poprawki robią tam za darmo?? kurde, dzięki zajrze sobie poczytać coś wiecej
napisał/a: Konopka1 2015-06-08 09:02
W wielu klinikach robią dokorekcję wzroku bezpłatnie, o Blikpolu słyszałam, ale w sieci jak sobie sprawdzisz w wyszukiwarce to inne też, aczkolwiek nie wszystkie.
No i tak na logike wydaje mi się, że jak sama po operacji uszkodzisz sobie oko np przez głupote - idąc na basen po tygodniu od zabiegu itd, to wtedy nie jestem taka pewna, czy zrobią ci za free
napisał/a: Pingwinka 2015-06-21 14:30
Konopka napisal(a):
No i tak na logike wydaje mi się, że jak sama po operacji uszkodzisz sobie oko np przez głupote - idąc na basen po tygodniu od zabiegu itd, to wtedy nie jestem taka pewna, czy zrobią ci za free


Chyba, że sie nie przyznać;)
Ale w sumie popieram twój tok myślenia - niby dlaczego za cudzą głupotę miałaby którakolwiek klinika płacić? ;)
napisał/a: skufka1 2015-07-27 10:24
ja się zdecydowałam na korekcję wzroku w optegrze. teraz jeszcze przez wakację się przemęczę za miesiac poprawiam wzrok. normalnie nie widze bez okularów, czasami zakładam soczewki, bo lepiej się czuję bez nich na nosie. no ale soczewki to nie jest to samo co normalnie widzenie
napisał/a: evela-bela87 2015-10-08 14:53
Wybieram się w przyszłym tygodniu na kwalifikację do laserowej korekcji wzroku w klinice Weiss Klinik. Moja wada to +3,5 prawe i +2,75 lewe oko. Mam nadzieję, że się zakwalifikuję do zabiegu:) ale czy ktoś z Was miał podobną wadę, miał zabieg w tej klinice? bardzo dziękuję za wszelkie opinie w tym temacie:)
napisał/a: tulla 2015-11-14 12:37
a czy któraś z Was słyszała o Lentivu? wiem że w Optegrze to robią bo mi zaproponowali jak byłam na rozmowie kwalifikacyjnej do korekcji wzroku:) Generalnie widzę ze metoda ma same zalety:) a przede wszystkim szybko się dochodzi do siebie!
napisał/a: evela-bela87 2015-12-08 12:52
tulla napisal(a):a czy któraś z Was słyszała o Lentivu? wiem że w Optegrze to robią bo mi zaproponowali jak byłam na rozmowie kwalifikacyjnej do korekcji wzroku:) Generalnie widzę ze metoda ma same zalety:) a przede wszystkim szybko się dochodzi do siebie!


Czytałam na ten temat i wygląda, że to świetna metoda. Teraz już pojawiają się dobre opinie ludzi po Lentivu. Ja jestem 3 tydzień po epi-lasiku i jestem bardzo zadowolona:) jedyne co to suche oko doskwiera, ale jest coraz lepiej!!!!
napisał/a: booxy 2016-02-02 16:10
Witam
Zastanawiam sie nad tym zabiegiem
robił ktoś może w Chorzowie albo katowicach ?
jest potem jakaś rehabilitacja po zabiegu czy można normalnie funkcjonować ( tzn praca ) ?
sa jakieś przeciwwskazania ?
jest jakieś ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu
napisał/a: evela-bela87 2016-02-03 11:12
booxy napisal(a):Witam
Zastanawiam sie nad tym zabiegiem
robił ktoś może w Chorzowie albo katowicach ?
jest potem jakaś rehabilitacja po zabiegu czy można normalnie funkcjonować ( tzn praca ) ?
sa jakieś przeciwwskazania ?
jest jakieś ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu


Cześć! Ja miałam zabieg w Chorzowie we wrześniu. Klinika i opieka jak najbardziej OK. Jeśli chodzi o funkcjonowanie po zabiegu to raczej normalnie:) Znaczy wiadomo, że na tydzień trzeba odłożyć kompa (ale na drugi dzień po zabiegu ja już maile szybko ogarnęłam!), tylko że widzi się raczej kiepsko. I oczywiście jakikolwiek wysiłek fizyczny, ćwiczenia, schylanie gwałtowane i dźwiganie odpadają. DO pracy wróciłam po 2 tygodniach, ale też pilnowałam, żeby jednak przez 8 godzin nie wlepiać się w monitor. Ryzyko i skutki uboczne? Są oczywiście, w klinice dostaniesz całą koszmarną listę:) ale lekarka uspokaja, że muszą o tym informować, ale ryzyko jest niewielkie, a wszystkie badania robią po to, żeby właśnie wykluczyć te ryzyka. Jak masz dużą wadę to jest ryzyko tych efektów różnych, gdzie rozszczepiają się światła. Ja to miałam jakoś przez miesiąc, potem ustąpiło. Do przeżycia wszystko! Jakbyś miała pytania, to chętnie odpowiem:)
napisał/a: booxy 2016-02-03 15:42
evela-bela87 napisal(a):
booxy napisal(a):
jest jakieś ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu

. I oczywiście jakikolwiek wysiłek fizyczny, ćwiczenia, schylanie gwałtowane i dźwiganie odpadają.

A po jakim czasie można uprawiać wysiłek fizyczny ? Bo moja praca jest właśnie fizyczna tzn dużo podnoszenia cięższych rzeczy