KOREKCJA LASEROWA

napisał/a: Elizaa33 2014-11-10 07:46
Rekorekcja jest darmowa ale to tylko w przypadku błędu, np na kwalifkacji, w czasie zabiegu lub z czynnika tzw. indywidualnego czynnika - czyli z nieprawidłowości w gojeniu. Może też być planowana dokorekcja czyli zabieg dwuetapowy - w przypadku nieregularnego astygmatyzmu lub skomplikowanej wady mieszanej, generalnie w większości przypadków powinno się udać za 1 razem:)
napisał/a: Pingwinka 2014-11-11 11:44
Katarzyna35 napisal(a):To prawda, często koryguję się np i wadę wzroku i jednocześnie astygmatyzm - czytałam o takich korekcjach laserowych w sopockim blikpolu, choć ja aż tak zjechanego wzroku nie mam, ale jesli ktoś pisze, że astygmatyzmu nie da się wyleczyć, to jest w oczywistym błędzie i fajnie że tu o tym wspomniałeś.


Bo to zwykle tak jest, że np idziesz do jednego lekarza z minionej epoki, on Ci poda diagnozę "nie da się" i człowiek dalej nie pyta.
Ja jestem fanką dopytywania w takich sprawach 2 lekarzy - i to nie z tej samej przychodni, ośrodka, czy kliniki.
Ale oczywiście masz rację, ze astygmatyzm da się wyleczyć korekcją laserową.
napisał/a: Elizaa33 2014-11-13 07:20
Rzeczywiście tak jest a jeszcze przeważnie okulista Ci odradza bo mówi, że to niebezpieczne i lepiej nie robić, a tak naprawdę on traci w tym momencie pacjenta więc tak to działa :) Trzeba się słuchać swojej intuicji albo znajomych po korekcji. Ważny jest też dobry lekarz, żeby Cię przypadkiem nie naciągnął na korekcję, ale jeżeli to wszystko będzie to wszystko się uda:)
napisał/a: moniqua83 2014-12-02 12:58
Witajcie!!! ja jestem 3 tygodnie po zabiegu i polecam wszystkim niezdecydowanym!!! to jest jakieś prawdziwe cudo:) oczy goją się jeszcze i widzę raz dobrze, raz źle, ale w końcu bez okularów!!! odpowiem na pytania tych niezdecydowanych:)
napisał/a: Elizaa33 2014-12-03 07:17
Widzisz mówiłam, że będzie dobrze, jaką w końcu wybrałaś klinikę? Czemu raz lepiej raz gorzej? Namawiam teraz siostrę więc podpytam jak u Ciebie? Miałas może EBK?
napisał/a: moniqua83 2014-12-03 20:59
Elizaa33 napisal(a):Widzisz mówiłam, że będzie dobrze, jaką w końcu wybrałaś klinikę? Czemu raz lepiej raz gorzej? Namawiam teraz siostrę więc podpytam jak u Ciebie? Miałas może EBK?


Wybrałam w końcu Weiss Klinik i jestem mega zadowolona!!! widze raz lepiej, raz gorzej.... bo raz super ostro, a raz niewyraźnie z bliska lub z daleka, a są dni, że w ogóle wszystko mi się lekko rozmazuje. Ale to mija, widzę, że jest coraz lepiej!!! Miałam metodą epi-lasik. A Ty Eliza ile jesteście już po zabiegu? czy u Ciebie też tak to widzenie "szalało"?:)
napisał/a: Elizaa33 2014-12-04 07:11
Ja już dawno po zabiegu, tylko ja nie miałam takich wahań może dlatego, że robiono mi korekcję metodą EBK. Dziwne to trochę, ale mam nadzieję, że Ci się poprawi. Ja trafiłam na fajną lekarkę, robiłam korekcje w cmo laser i dzięki temu naprawdę jestem szczęśliwa!
napisał/a: moniqua83 2014-12-04 16:49
Elizaa33 napisal(a):Ja już dawno po zabiegu, tylko ja nie miałam takich wahań może dlatego, że robiono mi korekcję metodą EBK. Dziwne to trochę, ale mam nadzieję, że Ci się poprawi. Ja trafiłam na fajną lekarkę, robiłam korekcje w cmo laser i dzięki temu naprawdę jestem szczęśliwa!


Nie jest źle, wzrok mi się stabilizuje i to podobno normalne przy wadzie z astygmatyzmem. Jestem bardzo happy i tak!!! Ja też jestem zadowolona z mojej lekarki, bardzo cierpliwie wszystko tłumaczy:) A po jakim czasie wróciłaś do normalnego działania? ja jestem 3 tygodnie po i nosi mnie do biegania, bo biegam namiętnie, ale lekarka mówiła, że co najmniej miesiąc, jeśli nie dłużej... Wizytę kontrolną mam przed świętami, więc do tego czasu na pewno odpada bieganie:( a i porządki świąteczne mnie ominą, bo przecież nie mogę się nadwyręzać:P
napisał/a: Elizaa33 2014-12-05 07:11
Ja po 2 miesiącach wróciłam do sportu, ale jakis lekki wysiłek fizyczny może być, bez przesady:) najlepiej jak się będziesz słuchała zaleceń lekarza. Moja lekarka była tak dobra że dała mi do siebie numer telefonu w razie czego jak bym miała pytania. Nie skorzystałam ale powiem Ci, że jakoś mnie to uspokoiło.
napisał/a: moniqua83 2014-12-05 13:01
Elizaa33 napisal(a):Ja po 2 miesiącach wróciłam do sportu, ale jakis lekki wysiłek fizyczny może być, bez przesady:) najlepiej jak się będziesz słuchała zaleceń lekarza. Moja lekarka była tak dobra że dała mi do siebie numer telefonu w razie czego jak bym miała pytania. Nie skorzystałam ale powiem Ci, że jakoś mnie to uspokoiło.


Krótka przebieżka po miesiącu nie zaszkodzi chyba:) spróbuję i zobaczę jak będzie. Mi lekarka tłumaczyła, że sama zauważę jak przegnę z wysiłkiem, że coś jest nie tak, bo oczy zaczną mnie boleć czy widzenie się pogorszy. No ale boję się, że nieświadomie sama sobie zaszkodzę... Z opcją telefonu do lekarki - super!!! Zawsze człowiek czuję się bezpieczniej:P
napisał/a: Elizaa33 2014-12-07 16:10
No jasne! To bardziej chodzi o to, żeby nie było dużego wysiłku fizycznego jak np podnoszenie ciężarów a lekki bieg nie zaszkodzi. Warto trochę odpocząć ale po czasie to już naprawdę nie ma się o co martwic można normalnie uprawiać sport ! Tak z tym telefonem było naprawdę super! A tobie wada zeszła do 0?
napisał/a: Konopka1 2014-12-09 15:03
Bardzo się cieszę, jak czytam, że piszecie, że z tym sportem nie jest po operacji oczy tak źle:)
Trochę wytrzymam (termin w klinice na Monte Cassino w Sopocie mam tak już wstępnie ustalony), ale własnie bałam się co do tego, że potem długo nie można ćwiczyć, ale myślałam, że dłużej niż tu piszecie, więc wielkie ufff