KOREKCJA LASEROWA

napisał/a: piteros 2013-08-20 15:53
wioll napisal(a):Koniecznie się skonsultuj - wiem, że tam gdzie miałam zabieg (CMO laser) często w mailu ludzie podają swoje wyniki lekarz interpretuje i mówi co się z tym da zrobić. Może warto przedstawić swoja sytuacje.
Są jeszcze metody łączone - przy większych wadach podobno się sprawdzają - ale to już na prawdę rola specjalisty.


Dzięki, spróbuje do nich wysłać. A jakie metody łączone, co masz na myśli? MYsłałem, że to lasik, epilasik, femtolasik + z korekcją indywidualną, chyba wavfront. Jakie te metody łączone są?
napisał/a: Weronaa 2013-08-20 19:42
Ja też Ci radzę skonsultować zwłaszcza że gadałem z dziewczyną której weiss klinik odmówiła korekcji a w Cmo zaproponowali jej inne rozwiązanie, może dlatego że najdłużej działają na rynku i mają największe doświadczenie..więc jak masz wątpliwości to próbuj.
napisał/a: wioll 2013-08-20 19:45
Jakieś miksy stosuje się kiedy np. masz nieregularny astygmatyzm albo masz stożek rogówki. W tedy uzupełnia się korekcję o topografie rogówki albo wave front. Nie jestem specjalistą - moja wiedza opiera się o info ze stron, for i rozmowie z lekarzem przed i po zabiegu. Na pewno możliwości są duże, więc nie poddawaj się :).
napisał/a: maxx4 2013-09-04 15:51
~~Pytanie do osób, które są już po zabiegu. Ile czasu minęło, w waszym przypadku, jeśli chodzi o uzyskanie pełnej ostrości widzenia? Jestem już trzy i pół miesiąca po zabiegu metodą TransPRK. Jednym okiem, z wadą -4, widzę znakomicie. Natomiast drugie oko, które było "silniejsze" bo z mniejszą wadą równą -3, jest dosyć dobre ale mam w nim lekkie niedowidzenie. O ile w dzień można nawet na to nie zwrócić uwagi, to już niestety po zmierzchu, siedząc 3-4 metry od telewizora, tym jednym okiem, nie jestem w stanie przeczytać telegazety, jest ona lekko zamazana, to samo dotyczy elektronicznych tarczy zegarków i tym podobnych. Kiedy się tym okiem mocniej wpatrzę to jest lekki przebłysk lepszego widzenia ale tylko na chwile i powraca do rozmazania. Oczywiście w ciągu dnia przeczytam mniej linii na tablicy niż lepszym okiem, więc nie ogranicza się to tylko do pory nocnej.

U was też trwało to tyle czasu? Trzeba czekać jeszcze dwa i pół miesiąca do kontroli, czy już nie wiele się zmieni? Może pomocna będzie re-korekcja wady w tym oku?

Dzięki za odpowiedź.
napisał/a: Weronaa 2013-09-04 19:13
Ja już dokładnie nie pamiętam ale tak 3 tyg do miesiąca i wszystko już było ok . Miałem inna metodę, o tym TransPRK słyszałem raczej złe opinie i że ponoć boli i długo się goi, więc może jeszcze u ciebie to trwa, idz na konsultacje do kliniki, mysle ze oni najlepiej ci odpowiadza na to pytanie. Re korekcja jest jeżeli masz wada, ale u ciebie to dziwnie wygląda, nie jestem specjalistą ale lepiej sie poradź fachowca.
napisał/a: wojccio 2013-09-05 12:56
Zastanawiam się nad takim zabiegiem. Jest jakieś ograniczenie do jakiej wady wzroku można poprawiać?
napisał/a: wioll 2013-09-05 20:26
Przy dobrym laserze i fachowej obsłudze to 10 do +6 D. Jeśli masz większą możesz jeszcze spróbować z soczewką fakijną.
napisał/a: piteros 2013-09-19 19:52
piteros napisal(a):
wioll napisal(a):Koniecznie się skonsultuj - wiem, że tam gdzie miałam zabieg (CMO laser) często w mailu ludzie podają swoje wyniki lekarz interpretuje i mówi co się z tym da zrobić. Może warto przedstawić swoja sytuacje.
Są jeszcze metody łączone - przy większych wadach podobno się sprawdzają - ale to już na prawdę rola specjalisty.


Dzięki, spróbuje do nich wysłać. A jakie metody łączone, co masz na myśli? MYsłałem, że to lasik, epilasik, femtolasik + z korekcją indywidualną, chyba wavfront. Jakie te metody łączone są?


Przedwczoraj dostałem odpowiedź z CMO Laser i to samo stwierdzili, co w Weiss Klinik. Przy mojej wadzie (astygmatyzm -4 i -5) metodami powierzchownymi nie da się zejść do 0 i jest duże prawdopodobieństwo, że wada powróci. Lepiej sprawdzą się metody głębokie, a zwłaszcza lasik - tu można skorygować astygmatyzm do -6 dioptrii, tylko muszę się sam zastanowić, czy nie lepiej zostawić chociaż pół cylindra, bo mózg może się nie przyzwyczaić. Czyli żaden epi-lasik, a lasik. I gojenie się trwa krócej przy lasiku i widzi się szybko dobrze. Czyli to samo co w Chorzowie stwierdzili, więc raczej Weiss Klinik bym wybrał. Ale mam zgryza trochę:) Czy ktoś jest po lasiku i może powiedzieć, jak to wygląda wszystko?
napisał/a: wioll 2013-09-24 10:42
Musisz się wybrać na wizytę raz jeszcze i pogadać, może ci lekarz coś doradzi :).
napisał/a: vienka 2013-09-27 13:38
a konsultowałes się w Lexum? mi tam bardzo pomogli.
napisał/a: piteros 2013-09-29 12:10
vienka napisal(a):a konsultowałes się w Lexum? mi tam bardzo pomogli.


Nie, ale w Weiss Klinik konsultował mnie też dr Smorawski, który w Lexum pracuje. I on ostatecznie rekomendował lasik. Potwierdzili to w CMO Laser, więc myślę, że wiarygodna decyzja doktora... W sumie to jestem zdecydowany na zabieg, ale trochę się cykam, że oczy będą się długo goić i nie będę widział. Czytam więc różne fora i artykuły, ale nic moądrego się nie dowiaduje:(
napisał/a: Aliaaa 2013-10-07 19:37
Jeśli chodzi o korekcję laserową, ze swojej strony mogę polecić klinikę Nowy Wzrok - mają siedzibę w Gdańsku i Warszawie, ja korzystałam akurat z usług warszawskiej placówki. Generalnie, w zależności od zastosowanej metody operacyjnej, można wyostrzyć wzrok od -10 do +8 dioptrii oraz astygmatyzm do 6 dioptrii. Bardzo dobra klinika, a do tego oferuje możliwość sfinansowania zabiegu na kredyt. Skorzystałam z tej opcji, w innym przypadku nie byłoby mnie na niego po prostu stać ;).