Kontuzje stawu kolanowego.

napisał/a: Tomek23198 2016-05-06 03:03
Witam. Mam do was takie pytanie bardzo ważne dla mnie, chodzi o to, że jakiś 3 lata temu w bójce moja rzepka? się tak jak by przesunęła na początku jak stawałem na ta nogę to odrazu mi z łożyska wyskakiwała ta rzepka i czułem ból zignorowałem to stwierdziłem, że samo przejdzie, bylem głupi. Teraz nieraz mi też tak zejdzie z tego łożyska ta rzepka i odczuwam lekki ból ale nie taki jak kiedyś, jak zginam nogę w kolanie na maxa to jak chce ja wyprostować to słyszę trzask tak jak by mi kości szczelały, też nieraz jak chodzi samo z siebie wyskoczy i aż zęby zaciskam z bólu, i moje pytanie jest następujące da sie to jakoś uleczyć, bo boje się tego ze będę musiał się męczyć z tym do końca życia, i jak np będę podnosił coś ciężkiego to możne coś się poważnego stać lub jak będę musiał znowu się bić i to mi uniemożliwi się bronić , Proszę o szybko odpowiedz z góry dzięki i pozdrawiam.
napisał/a: Tomek23198 2016-05-08 00:20
Doradzi ktoś mi czy można coś z tym zrobić?
napisał/a: madark 2016-05-19 21:22
To jest przewlekła niestabilnośc rzepki. Powinieneś się udać do dobrego ortopedy. Możesz wcześniej załatwić skierowanie na RTG stawu od lekarza POZ.
Wyleczyć się pewnie da.
Nieleczone stopniowo będzie degenerować staw.
napisał/a: sonia54 2016-05-26 17:22
lepiej idź do lekarza, degeneracja stawów to okropny ból na podeszły wiek. Ja teraz kupuje babci arthroblock forte, była szczypiornistką, o stawy raczej nie dbała, teraz serio cierpi, ten suplement pomaga jej na nieprzyjemne dolegliwości związane z pracą stawów tak zwane strzelanie.
napisał/a: ja_poziomka 2016-05-29 15:06
uła ;/ wierzę że musi bardzo boleć. Ważne na począrek jest odwiedzenie dobrego ortopedy. Nie wiem skąd pochodzisz, ale jak masz blisko do Krakowa, to polecam pana dr Więcka. Naprawdę dobry specjalista, oceni stan degradacji stawów i rzepki, może coś da na odbudowę.. POtem koniecznie fizjoterapia, trzeba wzmocnić mięśnie trzymające kolano.