Kontuzja stawu barkowego

napisał/a: immortal86 2016-08-14 12:28
Witam, grając w piłkę upadłem na bark a na mnie bezwładnie przewrócił się znajomy co skutkowało kontuzją barku, na sorze zrobiono mi prześwietlenie barku i wstępnie stwierdzono stłuczenie stawu barkowego ale po fachową opinię oczywiście odesłano do ortopedy, na nfz terminy minimum 1,5 miesiąca a prywatnie mam ustaloną wizytę za kilka dni.
Proszę o rzut okiem na moje prześwietlenie i powiedzieć już coś o stanie mojego barku i ewentualnie dać jakieś wskazówki.
Puki co staram się oczywiście nie ruszać barkiem co i tak ogranicza ból, smaruję żelem mobilat i naświetlam lampą na podczerwień.
Załączyłem rtg barku
napisał/a: paulaaaaaaaaaa 2016-08-16 12:21
Na RTG nie widać żadnych złamań i nienastawionych zwichnięć, co wcale nie oznacza, że z barkiem jest wszystko dobrze. Niektóre urazu wychodzą dopiero podczas badania ortopedycznego lub innych dokładniejszych badań (USG, MRI). Pozostaje więc poczekać na wizytę u ortopedy.
Dobrze, gdyby na wszelki wypadek do tego czasu bark był unieruchomiony, np.gips Desaulta, miękki opatrunek Desaulta, orteza lub w ostateczności temblak.