Kontuzja Nadgarstka

napisał/a: MariuszR 2007-12-11 14:46
Witam

Mam wielki problem okola miesiąca temu na siłowni doznałem kontuzji nadgarstka (strzeliło mi coś) od tamtej pory przy podnoszeniu byle jakiego przedmiotu ważącego kolo 7kg nadgarstek boli ale tylko w jednym miejscu. Nie wiem jak sie nazywa te miejsce ale jeśli patrzymy na prawa dłoń (wewnętrzną cześć) to po lewej stronie. po tygodniu od tego zdarzenia poszedłem do lekarza najpierw mi kazał robić opatrunki usztywniajace mówił ze to przesilony mięsień ale nie przeszlo potem wsadził mnie 2 tygodnie w szynę wczoraj mi zdjeli i dalej boli ;/ nie wiem co to może być i co zrobić aby nadgarstek przestał boleć. brałem rożne maści przeciwzapalne nawet tabletki. bol moze ustapil ale w malym stopniu;/

Prosił bym o pomoc

Dziękuje z góry
napisał/a: Ania_204 2007-12-11 21:18
Witam serdecznie.
Jeśli ma pan możliwość to przydałoby sie usg stawu nadgarstkowego. Być może zostały naderwane ścięgna, lub więzadła. Warto to sprawdzić.
Można robić zimne okłady. Będzie mniej bolało.
Smarować maściami też nie zaszkodzi.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: kmalinkak 2008-06-21 09:08
witam, przez długi czas bolał mnie nadgarstek, później na wewnętrznej stronie nadgarstka wyskoczyła mi gulka, myślałam ze to ganglion, co potwierdziła internistka, przepisała też Ketospray forte. Dała jednak skierowanie do ortopedy. Wizyta u ortopedy... Kolejka 4 miesiące, udało mi sie załatwić wizytę wcześniej. Lekarz patrzył stwierdził ze to nie ganglion bo bardzo twarde to miejsce(mam wrażenie jakby to była narośl na kości), nawet nie zrobił mi zdjęcia tylko od razu wysłał na zabiegi - laser i terapuls, zabiegi nic nie pomogły... Nadgarstek nadal bardzo boli, nie jestem w stanie unieść cięższych rzeczy. Psikam tym sprayem nadgarstek ale pomaga tylko minimalnie...
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam