Kontuzja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym

napisał/a: Bunny_ 2016-06-23 09:07
Ćwiczę od kilku lat, jednak jakiś czas temu trenowałam zbyt intensywnie - i najpewniej coś robiłam nieprawidłowo - mięśnie brzucha i nabawiłam się kontuzji w odcinku lędźwiowym (i oczywiście zamiast od razu zaprzestać treningów jak pojawił się ból, to jeszcze trochę to ciągnęłam, aż stał się nie do zniesienia). Normalnie ćwiczę też z obciążeniem nogi (martwe ciągi, przysiady itp. - to umiem wykonywać poprawnie i nigdy wcześniej nie miałam problemów z plecami, ale wiadomo teraz to wszystko odpada). Zrobiłam sobie 5 dni przerwy od treningu ale już mnie nosi i chciałabym znowu ćwiczyć... Plecy mnie już nie bolały... do wczoraj, kiedy to postanowiłam poodkurzać. -.- Wtedy ból znowu się odezwał no i trwa dalej. Czy są jakieś ćwiczenia, które mogę wykonywać? Bardzo lubię interwały cardio, ale nie wiem czy w tej sytuacji są wskazane? Co prawda plecy nie bolały mnie przy podskokach itp. tylko przy ćwiczeniach brzucha i przy siłowych z obciążeniem, ale trochę się boję ryzykować mimo wszystko. Będzie bezpieczne jeśli wrócę do treningu bez obciążenia i bez ćwiczeń brzucha? I ile taka kontuzja może trwać? Biorę Opokan i smaruję się maścią końską, ale za wiele to nie pomaga.
napisał/a: PioCS 2016-06-24 11:28
Proszę iść do fizjoterapeuty, najlepiej terapeuty manualnego, który zbada Pana kręgosłup. Sporty siłowe niosą ze sobą spore ryzyko przeciążenia kręgosłupa. Przyczyną najczęściej jest afunkcjonalna tłocznia brzuszna (pokonywanie oporu na bezdechu), Fachowiec zbada Cie i powie co nie gra i jak z tym sobie poradzić. pozdrawiam