Kontuzja kostki (więzadła, torebka stawowa)

napisał/a: farinald 2011-03-30 18:34
Witam. Nie wiem czy to dobry dział na ten temat, jeśli nie, proszę admina o przeniesienie. Mój problem, a raczej pytanie wygląda w ten sposób. ok. 2 tygodnie temu podczas meczu piłkarskiego doznałem kontuzji naderwania więzadeł i torebki stawowej. Nogę włożyli mi do gipsu na okres właśnie 2 tygodni (w poniedziałek do kontroli). Czy gips to dobry sposób na wyleczenie tej kontuzji? Może to zabrzmieć nieco banalnie, ale obiło mi się o uszy że takich urazów nie powinno się "wsadzać do gipsu". Proszę o opinie i w miarę możliwości pomoc. Pozdrawiam.
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-30 20:37
Jeżeli uszkodzona jest torebka stawowa i więzadła to tak, gips jest dobrym pomysłem. A właścieiw najlepszym. Cały staw bezwzględnie musi zostać unieruchomiony, aby dać tkankom szanse na zagolenie się. W przeciwnym razie, przy każdym ruchu ulegałyby one na nowo rozrywaniu i nie byłoby szans na prawidłowy zrost.
napisał/a: farinald 2011-03-30 21:49
Dzięki wielkie :)
Jeszcze coś - jak może wyglądać rehabilitacja ? czy w ogolę jest ona konieczna ? I na ok jak długo może potrwać moje przerwa z piłką?
Jeśli to w czymś pomoże, dodam że mam 16 lat i za sobą ani jednego urazu. Na szczęście omijało mnie to dalekim łukiem.