kontrola ZUS a nieobecność w domu

napisał/a: fhudsf76ds 2014-11-09 22:28
jestem na zwolnieniu L4,miałem ostatnio kontrole z Zusu,nie było mnie wtedy w domu,musze dostarczyc pisemne wyjasnienie mojej nie obecnosci tego dnia, mam na to 7 dni,i teraz pytanie jakie uzasadnienie przejdzie ? co moge napisać w tym wyjaśnieniu, jak oni na to patrza,co mozna a czego nie mozna,(jakie wyjasnienia przejdą)chodzi mi o to zeby moje wyjasnienie było zaakceptowane bo nie chce stracic zasiłku prosze o pomoc
napisał/a: piotrosiama 2014-11-10 02:06
A tak z ciekawości zapytam - nie było Cię w domu bo : poszedłeś na kontrolę lekarską, do apteki a może robiłeś zakupy spożywcze bo sam mieszkasz ?
napisał/a: fhudsf76ds 2014-11-10 11:58
poszłem na zakupy,nie mieszkam sam,domownikow nie ma caly dzien w domu (szkoła,praca) w czasie wizyty tez nikogo nie było w domu ,to chyba moge sie tak usprawiedliwic ?
napisał/a: Metka 2014-11-10 12:56
A miałeś na zwolnieniu wpisane "chory może chodzić" czy "chory powinien leżeć"?
napisał/a: fhudsf76ds 2014-11-10 14:10
na zwolnieniu jest "2" chory może chodzić
napisał/a: Metka 2014-11-10 14:22
To jest szansa, że takie wyjaśnienie zostanie uznane.
Wiadomo, wszystko zależy od ZUSu. Powiem tylko tyle, że lepiej nie kombinować z "bajeczką" np. o wizycie u lekarza, bo mogą żądać dowodu.
Migusia
napisał/a: Migusia 2014-12-20 18:19
Miałam podobną sytuacje chory moze chodzić a uprzejmy pracodawca nasłał na mnie zus:) w wyjaśnieniu wystarczy że napisze ze byłeś po sprawunki itd musisz jesc przeciez.jeśli ci nie wolno dzwigać kupowałę np chlep, masz prawo juz bez przesady. NAwet na spacerze dla zdrowaia miałeś prawo być