Kontakt z osoba chora na polpasiec będąc w ciazy

napisał/a: ashkapl 2014-08-01 14:53
Witam, jestem w 30 tc, przed kilkoma dniami okazało sie ze jeden z domowników ma zdiagnozowanego półpaśćca na plecach. Jako dziecko przechodzilam ospę wietrzną i w wielu źródłach znajduje informacje ze chroni mnie to przed złapaniem wlasnie teraz zarówno ospy jak i półpaśćca, jednocześnie na wielu forach znajduje informacje dokładnie odwrotne. Bardzo uprzejmie prosze o rozwianie moich wątpliwości, jak duże jest prawdopodobieństwo ze po przebytej w dzieciństwie ospie moge teraz w prawidłowo przebiegajacej ciazy (doskonale wyniki badań) złapać półpaśćca od jednego z domowników?
Dodam ze nie dotykam pecherzy i staram sie mieć z ta osoba jak najmniejszy kontakt ale przez te kilka dni przed pojawieniem sie u niej objawów i pójściem do lekarza jadłam przygotowywane przez ta osobę posiłki i nie unikałam przebywania w pobliżu (np. jechalyśmy w jednym samochodzie, siedziałyśmy razem przy stole, leżałam na tej samej kanapie)
Z góry dziekuje za rzetelna odpowiedz, niekoniecznie uspokajającą ale prawdziwą...