kontakt z osobą chorą na gruźlicę

napisał/a: majka1211 2012-08-10 13:44
Witam mam pewien problem.Otóż z dwa tygodnie temu przebywala u mnie chora osoba.Potem znów miałam z nią kontakt kilka dni temu.Miala ona straszny kaszel.Oczywiscie. ani ona ani. ja nie wiedzielismy ze jest chora na gruźlicę.I po tym spotkaniu nagle wyskoczyl mi straszny bol gardla i wysoka goraczka 39.5..Bylam. u lekarza ktory stwierdzil angine i przepisal antybiotyk.Juz biore go 3 dzien i niby goraczka sie nie podwyzsza ale jest caly czas stan podgaroczkowy.Czy istnieje ryzyko ze moglam sie zarazic?
napisał/a: delinka79 2012-08-10 14:50
jeśli nie ma kaszlu na razie to po kontakcie z osobą chorą na gruźlicę po miesiącu trzeba albo wykonać zdjęcie płuc , teraz nie am sensu bo zmiany w płucach pojawiają się w okresie póxniejszym i mogloby sie okazac ze zrobili by pani zdjecie dzisiaj , nic by nie wyszlo , potem zaczal by sie kaszel i ponownie by trzeba bylo pania naswietlac , takze albo dopiero po miesiacu albo wcale ale obserowac siebie czy nie pojawi sie kaszel, spadek masy ciala, nocne poty i wtedy dopiero , nalezy zglosic do lek, rodzinnego ten fakt
napisał/a: majka1211 2012-08-10 15:23
szerze mówiąc troche mnie zaczyna drapać w gardle i trochę pokasłuje ale mam nadzieje ze to nic zwiazanego z gruzlicą.
Dzięki za odpowiedz