Kontakt z krwią psa

napisał/a: FILLIPO 2014-07-14 23:51
Witam
Dzisiaj obcinałam psu mojej cioci paznokcie,piesek się bardzo wiercił ,zadrapał mi nogi i do tego zacięłam go,z paznokcia poleciała mu krew na moje zadrapane nogi,bardzo się wystraszyłam bo to zwierzę...czy mogę się czymś zarazić??(pies ma 4 miesiące,nie był szczepiony na wściekliznę).Proszę o odpowiedz nie wiem czy powinnam iść do lekarza??Czy przez kontakt z krwią psa na zadrapaniach na nodze mogę zachorować??Odkaziłam nogi spirytusem,wodą utlenioną i octeniseptem.
napisał/a: iza451 2014-07-15 20:28
Z pewnością niczym się od psa nie zaraziłaś. Jeśli chodzi o wścieklizne, to do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu ze śliną zarażonego zwierzęcia.
napisał/a: STARYWYGA 2014-07-15 20:30
ja bym profilaktycznie zaszczepił
się na tężca
i psa przeciwko wścieklixnie
napisał/a: FILLIPO 2014-07-16 02:32
Pies jest nie mój,szczepiony jest tylko nie dostał szczepienia na wściekliznę jeszcze ze względu na wiek ma 4 miesiące,czekają do 6.Wystraszyłam się bo miała całe uda zakrwawione krwią z tego paznokcia psa,umyłam psu łapkę zdezynfekowałam wodą utlenioną wówczas zorientowałam się,że mam zakrwawione nogi zmyłam tą krew pieska z siebie i po chwili bardzo zaczęły mnie piec nogi ja spojrzałam to nogi mi się ugięły bo zobaczyła mnóstwo zadrapań,odkaziłam wodą utlenioną,spirytusem ,octeniseptem,ale dziwnie pieką mnie te zadrapania,minęły dwa dni bardzo boli mnie głowa,mam zawroty,ale to może od ciśnienia...pytałam lekarza rodzinnego to powiedziała,że raczej niczym się nie zaraziłam,ale no jednak był kontakt krew i rana,może jednak powinnam wybrać się do lekarza zakaznego ??Mam dwoje małych dzieci i nie chciałabym zachorować ani ich zarazić jakąś chorobą tym bardziej,że dzieci miały problemy immunologiczne(obniżona sprawność fagocytarna).