Konflikty naczyniowo nerwowe obu nerwów i obu kompleksów ner

napisał/a: joanna567 2013-11-06 08:21
Czy konflikty naczyniowe obu nerwów V i obu kompleksów nerwów VII-VIII w MR mogą być odpowiedzialne za bóle, drętwienie, jakby przechodzący prąd i mrowienie rąk (Naczynia modelują się na obu nerwachV. Obustronnie w bezpośrednim sąsiedztwie otworów słuchowych wewnętrznych naczynia modelują się na kompleksach nerwów VII-VIII)? Czytałam, że te nerwy odpowiedzialne są za coś innego, ale nie mam dolegliwości ze strony głowy i uszu. W polu widzenia mam czarną kropkę i wrażenie patrzenia przez mokrą miejscami szybę (byłam u dwóch okulistów, żaden nic nie stwierdził). Czy wymaga to pilnej konsultacji lekarskiej?
Wyniki krwi mam dobre, rtg kręgosłupa szyjnego - bez zmian.
Mam również takie ruchy pod skórą na całym ciele trudno mi określić czy mięśni, czy nerwów, czasem są widoczne , tzn. drży mi coś pod skórą na odcinku kilku centymetrów, głównie na nogach, rzadziej na tułowiu, od kilku do kilkudziesięciu razy na godzinę
Problemy z rękami mam od pół roku, nasilają się, ale bardzo powoli.
Robiłam RM 1,5 miesiąca temu, teraz powtórzyłam, w każdym z nich stwierdzono co innego, w pierwszym nic znaczącego, jak stwierdził neurolog (poszerzone przestrzenie Virchofa-Robina i zmiana 3,5 mm nie zmieniająca się po podaniu kontrastu) w drugim jak wyżej. Dlaczego jest taka rozbieżność?
Mam 32 lata, RM miałam robiony ze względu na podejrzenie SM.
napisał/a: kordian1 2013-11-06 19:17
Bóle i drętwienia rąk mogą wynikać ze zmian w odcinku szyjnym kręgosłupa, może w tym kierunku należy poszukać. RTG nie pokaże wszystkich zmian jakie mogą zachodzić dlatego warto zrobić rezonans, te drżenia mięśni mogą być spowodowane niedoborem mikro i makroelementów. Czy w kierunku boreliozy byłaś diagnozowana?