Komputer

napisał/a: leito99999997 2007-04-17 00:39
Bardzo prosze o pomoc mam 16 lat i nałogowo gram w gry komputerowe oraz przesiaduje przed nim. Zdaje sobie sprawe iż jest to nałóg jednak nic z tym nie robie. Boje się konsekwencji w przyszłości. Prosze o pomoc.

Z góry dziękuje
napisał/a: gotten 2007-04-22 14:08
No czyli najpoważniejszy problem jest rozwiązany. Nałogowiec wie, że jest nałogowcem. Musisz się przełamać. Odinstaluj wszystkie gry, pomyśl o konsekwencjach dla oczu ... Ogranicz sobie przsiadywanie przed komputerem. Postanów że będzie wtedy np. grał w piłkę, jeździł na rowerze. Wiem że to trudne, choć nie byłem nigdy w takiej sytuacji. Zobacz że wirtualny świat, to nie to samo co uroki życia ...
napisał/a: NocIDzień 2008-07-20 20:36
Tak jak odtruć można się od narkotyków, które są uzależnieniem tak i od komputera.
Tylko Twoja decyzja czy będziesz chciał - i walczył. Czy nie.
Staraj się dużo przebywać po za zasięgiem komputera. Wakacje są.
Może wypad ze znajomymi? Lub czas odwiedzić miejską bibliotekę i wypożyczyć książkę?
napisał/a: kazikowski1 2008-07-24 08:28
Kolego, ja mialem ten sam problem w twoim wieku. Tak jak powiedzial 'gotten', odinstalowac gry bedzie skuteczne. Rownierz nie musisz calkowicie przestac grac, po prostu ograniczaj ilosc grania. Wogule, to co ja rownierz robilem to wyszedlem na miasto w wolnym czasie, a jak w domu bylem, to (hehe) odrabialem lekcje. Powodzenia.