komputer gorszy wzrok

napisał/a: lejekk 2010-08-23 12:25
Czesc wszystkim

Mam 20 lat i male problemy ze wzrokiem odkad zaczalem w znaczy spobos prace z komputerem. Zanim zaczalem wzrok mialem idealny , nie jeden sokol by pozazdroscil . Wracajac do tematu , to wada objawia sie , ze przedmioty , ktore znajduja sie dosc daleko nie widze juz tak dokladnie jak kiedys , jestem wyczulony na swiatlo , Gdy sie odwroce w lewo lub w prawo to widze jakby cien nosa , a jak spojdze na jakis przedmiot bardzo blisko do widze jego czubek. Widze tez wselkie plamy na nosie gdy sie umaze.Ogolnie mam sklonnosci do zamykania oczu. Zaznaczam , ze nie jestem slepy i nic nie widze , wszystkie badania przechodze dobrze u okulisty, ale to nie jest ten wzrok co kiedys i czuje straszny dyskomfort. CZy da sie to jakis naprawic ? Oczywiscie bez okularow? Sa jakies krople lub podobne preparaty? Jest mozliwosc jakiejs operacji , ktora to napawi , jakby nic innego nie pomoglo?
napisał/a: piotrosiama 2010-08-23 21:31
Witam !
A czy to obowiązki służbowe wymagają od Ciebie długiej pracy przy komputerze ?
Możesz kupić specjalny ekran ochronny i okulary a co godzina dłuższa przerwa od komputera. Kropelki dobierze Ci farmaceuta.
napisał/a: lejekk 2010-08-24 22:50
Tak wlasnie zrobie - specjalny ekran + przerwa.
A te krople i inne preparaty beda po to , zeby powstrzymac poglebianie sie 'wady' , czy po to aby to wyleczyc? Boje sie farmaceuty , nie chce uslyszec , ze musze nosic okulary.
napisał/a: piotrosiama 2010-08-24 22:56
Jesli poczujesz suchość to wtedy kropelki, a farmaceuty nie obawiaj się potrafi dobrze doradzić i nieraż bywa zbędna wizyta lekarska.
napisał/a: Candace 2010-08-25 08:03
krople mogą nawilżyć oko lub usunąć zaczerwienienie.

nie wymagajmy cudów, żadne krople nie pomogą postępującej wadzie.

a twoje objawy, mam wrażenie, że związane są po prostu z przemęczeniem. jednak jeśli obawiasz się pogorszenia wzroku, koniecznie odwiedź okulistę! nie musisz nosić okularów, soczewki są dziś bardzo popularne.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-08-25 09:12
Podstawa to robienie przerw podczas pracy przy komputerze, czyli co chwilę odchodź od komputera i patrz za onko na jakiś daleki punkt.
Obowiązkowo kup też preparat typu szcztuczne łzy, np. Lacrimal a z suplementów polecam Ci coś z Luteiną np. Luteina Bio Complex z Olimpa albo Optiker Duo.
napisał/a: lejekk 2010-08-26 14:58
Zaczne stosowac te krople , ale czuje , ze to nic nie da. Moze poradze sie okulisty , ale jak zaproponuje mi okulare czy tez soczewki , to odmowie. Sa mozliwe jakies operacje , ktore by wyleczyly mi wade?

Wada w skrocie : tenencja do zamykania oczu szczegolnie na dworze w soneczne dni , gdy sie odwracam przez lewe lub prawe ramie to widze 'cien' nosa. Gdy spojrze na telefon w nocy z bliskiej odleglosci przy wlaczonym wyswietlaczu , wtedy w dziwny spsoob widze nos , tak jakby zlewa mi sie z wyswietlaczem. Innaczej mojej wady opisac nie potrafie.
napisał/a: nornow12 2010-08-26 19:36
a pracujesz przy crt czy lcd?
napisał/a: lejekk 2010-08-31 18:06
Zdaje sie , ze CTR.
napisał/a: rafu 2010-09-10 00:35
Po pierwsze zakładaj okulary z filtrem, pracodawca powinien zwrócić za nie koszt. Wzrok starzeje się, przede wszystkim inaczej widzimy niektóre barwy. Zdrowy dla oczu jest ruch, polecam grę w ping ponga ;)
napisał/a: Paulla 2010-09-14 21:15
djfafa napisal(a):Podstawa to robienie przerw podczas pracy przy komputerze, czyli co chwilę odchodź od komputera i patrz za onko na jakiś daleki punkt.
Obowiązkowo kup też preparat typu szcztuczne łzy, np. Lacrimal a z suplementów polecam Ci coś z Luteiną np. Luteina Bio Complex z Olimpa albo Optiker Duo.

Otóż to.
Kolejna sprawa to dobrej jakości monitor LCD.
Jak siedzisz przy wysłużonym monitorze jeszcze typu CRT to oglądasz "masło maślane" a od tego oczy męczą się najszybciej.
napisał/a: Ania_45 2010-09-15 19:44
Żeby nie mieć problemu z oczami (przez pracę z komputerem itp) należy spożywać witaminę A. Ja ze względu na to że spędzam dużo czasu przy komputerze to biorę suplement diety - tabletki strix forte. Mają one witaminy A,E oraz antyoksydanty i dzięki tym tabletkom nie mam wysuszonych spojówek i czerwonych oczu. Myśle że ludzie którzy spędzają dużo czasu przy komputerze ( ze względu na pracę, lub poprostu relaksują się przy komputerze lub TV) powinny zaopatrzyć się w coś takiego żeby później na starość nie narzekać na wzrok (jak wiadomo komputer i TV psują wzrok :) )