Kolorowy stolec

napisał/a: papatka1190 2013-04-22 17:06
Pewnie taki wątek mógł się już pojawić, ale prawdę mówiąc z braku czasu nie mogę przejrzeć forum, tak więc proszę o pomoc osoby, które wiedzą, co się ze mną dzieje.
Moim jedynym objawem są tzn lużne stolce. Charakterystyczne jest to, że zmieniają kolor w zależności od zjedzonego posiłku np. po buraczkach stolec jest czerwonawy, po jagodach czarny. Stolec oddaję codziennie rano(czasami nawet przed śniadaniem) i zawsze jest luźny i wodnisty. Zazwyczaj jasno brązowy, ale jak pisałam - zależnie od jedzenia. Bywa nawet zielonakwy! Jakaś paranoja... Udam się oczywiście do gastrologa, tylko muszę znaleźć troszkę czasu. Tymczasem, jeżeli ktoś wie, cóż to się ze mną dzieje - niech się podzieli swoją wiedzą i trochę mnie uspokoi.
W zasadzie nie mam innych objawów, ani wzdęć, ani gazów, ani bólów brzucha. Pokarm mi się nie trawi, ale dlaczego? Mam to już od kilku miesięcy.
Dodam, że jakiś czas temu miałam robioną gastroskopię - okazało się, że mam trochę żółci w żołądku.
napisał/a: Ell 2013-04-22 19:11
to, ze kolor zabarwia sie od jedzenia to cos normalnego. Nie masz boli, wzdec, zatwardzen, biegunek, to nie wiem szczerze mowiac w czym problem.
Kup sobie probiotyk i wtedy sie stolce unormuja. Nie masz z czym isc do gastro, szczerze mowiac.
napisał/a: papatka1190 2013-04-22 19:32
Chyba niedłokładnie opisałam swój problem.
Stolce są luźne, obfite, wodniste, jakieś takie resztki, zresztą widać nawet niestrawione coś tam.
No i te kolory... Nigdy nie miałam takich niespodzianek jak zielony czy czarny stolec, a jadłam to samo...
napisał/a: Ell 2013-04-23 08:26
a czarny po to tylko po jagodach? Zrob sobie badanie kalu, dokladnie posiew.
Najwazniejsze, zeby nie bylo sluzu, krwi.