Kolonoskopia - proszę o przetłumaczenie wyników

napisał/a: wrobo 2011-04-19 20:45
Miałem zrobioną kolonoskopię w trakcie której usunięto mi przysadzistego polipa 3 mm poprzecznicy . Odebrałem wynik badania w
którym lekarz napisał : "R:Polypus reg.flexurae hepaticae coli.Divertuli sigmae."
Wycięty polip został też zbadany histopatologicznie.W rozpoznaniu napisano: " Polypus inflammatorius". Nie mam pojęcia co jest
dosłownie napisane we wniosku i rozpoznaniu.Od wydającej wynik osoby dowiedziałem się jedynie,żebym przyszedł za pięć lat jeszcze raz na badanie bo tak ma zaznaczone,a tak w ogóle to ona wydaje wyniki i nie zagłębia się w tekst i nie
wie jak to przetłumaczyć.Proszę więc o przetłumaczenie w/w.kwestii,bo sam już nie wiem o co chodzi.
napisał/a: augustyn888 2011-04-20 10:44
wrobo napisal(a):Miałem zrobioną kolonoskopię w trakcie której usunięto mi przysadzistego polipa 3 mm poprzecznicy . Odebrałem wynik badania w
którym lekarz napisał : "R:Polypus reg.flexurae hepaticae coli.Divertuli sigmae."
Wycięty polip został też zbadany histopatologicznie.W rozpoznaniu napisano: " Polypus inflammatorius". Nie mam pojęcia co jest
dosłownie napisane we wniosku i rozpoznaniu.Od wydającej wynik osoby dowiedziałem się jedynie,żebym przyszedł za pięć lat jeszcze raz na badanie bo tak ma zaznaczone,a tak w ogóle to ona wydaje wyniki i nie zagłębia się w tekst i nie
wie jak to przetłumaczyć.Proszę więc o przetłumaczenie w/w.kwestii,bo sam już nie wiem o co chodzi.


Witam.
Nie jestem pewny czy to jest dokładnie napisane.Ale tak czy inaczej może to oznaczać:
"R:Polypus reg.flexurae hepaticae coli.Divertuli sigmae." - Polip w zgięciu wątrobowym jelita.Uchyłkowatość esicy(część jelita grubego)
Natomiast:
" Polypus inflammatorius". oznacza polip zapalny(czyli postanie zapalnym)
Pozdrawiam.