Kolonoskopia opis badania

napisał/a: mafia3001 2013-03-03 19:32
Witam w czwartek miałem kolonoskopie o to opis
Zbadano jelito grube i końcowy odcinek jelita cienkiego nie stwierdzono zmian patologicznych. czyli wszystko ok ale pod spodem pisze takie coś

K59.9 CZYNNOŚCIOWE ZABURZENIA JELIT, NIE OKREŚLONE co to ogólnie oznacza z tego co czytałem tak chyba określa się zespól jelita drażliwego czy się mylę
proszę o odp
napisał/a: Wasztyl 2013-03-05 21:29
mafia3001 napisal(a):Witam w czwartek miałem kolonoskopie o to opis
Zbadano jelito grube i końcowy odcinek jelita cienkiego nie stwierdzono zmian patologicznych. czyli wszystko ok ale pod spodem pisze takie coś

K59.9 CZYNNOŚCIOWE ZABURZENIA JELIT, NIE OKREŚLONE co to ogólnie oznacza z tego co czytałem tak chyba określa się zespól jelita drażliwego czy się mylę
proszę o odp


witam!
A jak jest z samopoczuciem i objawami ze strony układu pokarmowego?:)
napisał/a: mafia3001 2013-03-06 01:06
Witam samopoczucie ok żadnych objawów ze strony układu pokarmowego nie ma nic oprócz czasami bólu jelita po wlej stronie przez kilka dni wtedy biorę lek debretin przez jakiś czas i jest ok nawet czasami przez pol roku gastrolog mówił że strony medycznej jest ok i kolonoskopie powtórzyć za 5 lat lub 10 lat a te CZYNNOŚCIOWE ZABURZENIA JELIT, NIE OKREŚLONE może są to porostu nerwy stolec tez jest ok nie widać krwi co jest chyba najważniejsze dodam tylko ze jestem młody mam 27 lat bolę zaczęły się rok temu bez przyczyny i co jakiś czas wraca ból jelita dlatego zrobiłem kolonoskopie prywatnie bo lekarz rodziny twierdził ze tak w młodym wieku nie ma potrzeby robić kolonoskopii najgorsze badanie jakie miałem hehe
Pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-03-06 06:18
Witam
Zwróć uwagę czy w swoim odżywianiu, spożywasz dużo błonnika pokarmowego, wyrobów z mąki.
Często nadmiar błonnika powoduje nadmierne ruchy robaczkowe jelit, przez co dochodzi do dyskomfortu.
Debretin jak i Debutir są bardzo dobrymi preparatami przy zaburzeniach czynnościowych. Polecam je innym i większość osób jest zadowolona z działania, mogą prowadzić normalny tryb życia. Oczywiście należy zwracać uwagę na swoje odżywianie.

Pozdrawiam
napisał/a: mafia3001 2013-03-06 20:54
dziękuję wszystkim za pomoc w temacie