kolonoskopia a leki

napisał/a: mmmadzias 2013-04-18 11:26
Witam,

Za kilka dni będę miała kolonoskopię, aktualnie przyjmuję preparat żelaza, sprawia on że stolec ma ciemne zabarwienie.Niestety nie spytałam lekarza czy mogę brać ten preparat, czy nie zmieni on obrazu jelita? Może ktoś wie coś na ten temat?
napisał/a: Pastinka 2013-05-11 12:15
Do końca się nie orientuję, ale wydaje mi się, że powinnaś zadzwonic do lekarza i dopytać dokładnie czy możesz - wiem, ze np przy cukrzycy jak ktoś się szykuje do kolonoskopii, to nie powinien wcześniej brać leku swojego, więc wydaje mi się, ze przy innych lekach jest podobnie, ale nie powiem na 100% żeby nie wprowadzić w błąd.

Parę dni od postu minęło, wiec daj znać jak poszło
napisał/a: mmmadzias 2013-05-11 23:54
Witam,

Lek na kilka dni przed badaniem odstawiłam tak na wszelki wypadek. No a kolonoskopia wykazała afty na całości jelita grubego. Niestety nie wiem skąd się biorą na jelicie afty, muszę czekać na wyniki histopatologiczne.
Pozdrawiam
napisał/a: Andzrej 2013-05-12 09:27
przy problemach z jelitami należy uważać z przyjmowaniem preparatów żelaza.
napisał/a: mmmadzias 2013-05-12 11:16
Zzgadza się ale jak pojawia się anemia? niestety tak już jest że czasem choroby współistniejące stanowią problem w przyjmowaniu leków na inne schorzenie. Ja na razie odstawiłam żelazo, hemoglobina trochę podskoczyła, mieści się w granicach normy a dalej zobaczy się.
napisał/a: Andzrej 2013-05-12 12:07
Mumio podnosi jakość krwi i dodatkowo pomaga w dolegliwościach jelitowych + kwas kaprylowy, który pomoże nam zregenerować jelita i do tego najważniejsza to dieta, wykluczamy: kawę, alkohol, białą mąkę, ziemniaki, cukier, sztuczne tłuszcze.
napisał/a: mmmadzias 2013-05-12 15:37
Ja już wykluczyłam: kawa dwa miesiące temu, tłuszcze w czasie wdrażania,od wczoraj dieta bezglutenowa ( uczę się) na razie mam ją stosować do czasu aż otrzymam wyniki z kolonoskopii i gastroskopii, ziemniaki jem bardzo rzadko, najczęściej odrobina w zupie.
Pewnie to moje przestawianie się na nową dietę metodą prób i błędów i doświadczeń innych, trochę potrwa ale mam nadzieję, że pomoże i będzie lepiej.