Kolonoskopia a alkohol

napisał/a: damiannn 2014-08-29 10:22
We wtorek(02.09.2014) będę miał robioną kolonoskopie. Oczywiście teraz piątek, sobota, niedziela dieta płynna(kisiele, budynie), poniedziałek woda plus Fortrans na przeczyszczenie. Jutro ( 30.08.2014) mam urodziny i stąd moje pytanie, czy mogę się napić alkoholu? Jeśli tak, to w jakich ilościach?
napisał/a: monia624 2014-08-29 11:52
raczej tak ale lekarzem nie jestem
napisał/a: Konstans 2014-08-29 20:22
Nawet nie powinno sie tego komentować, bo ręce opadają.
Uznam jednak, że naprawdę nie posiadasz żadnej wiedzy w tym zakresie, więc powiem: NIE !
Nie wolno pić żadnego alko przed badaniami czy to z krwi czy innymi. Odpowiedź jest raczej prosta - alkohol nie pozostaje obojętny dla uk. pokarmowego. Tam w koncu sie wchłania i ulega rozkładowi (nazwijmy to kolokwialnie). Na pewno może zaburzyć, zniekształcić obraz kolonoskopii a w końcu nie po szykujesz sie na to badanie, zeby okazało sie mało czytelne czy wręcz fałszywe.
Sam się zastanów jaka w tym, co piszesz ,jest logika????? Oczyszczasz sie dość gruntowanie, żeby nie powiedziec całkowicie a potem na ten pozbawiony osłony (oczyszczony równiez z pro-zdrowotnej flory jelitowej i odwodniony po częsci) uk. pokarmowy, wlewasz kwas, żrącą substancję, która czyni wiadome chyba spustoszenie. Pomijam sam fakt, jak bardzo może Ci zaszkodzić i jakie wywołac bóle, krwawienia, wymioty, nudności, etc.
Eh..., czy Ty czasem nie kpiłes zadając to pytanie ? :)
Pozdrawiam chłopaku a z okazji Urodzin życzę zdrowia, mądrości ;), kosz radości i spełnienia marzeń !!!!
I wypij symbolicznie wodę lekko mineralizowaną z cytryną i przytul ładną dziewczynę :) Zapewniam, ze efekt będzie zadowalający.
napisał/a: damiannn 2014-08-29 22:39
Pytam dlatego, że zadawałem to pytanie też na innym forum i odpisał mi jakiś lekarz, nie wiem czy na prawde nim jest ta osoba czy nie, ale odpisał, że trochę alkoholu nie zaszkodzi. Ale myślę raczej tak jak Ty, że lepiej sobie odpuścić
napisał/a: Konstans 2014-09-04 19:57
damiannn napisal(a):Pytam dlatego, że zadawałem to pytanie też na innym forum i odpisał mi jakiś lekarz, nie wiem czy na prawde nim jest ta osoba czy nie, ale odpisał, że trochę alkoholu nie zaszkodzi. Ale myślę raczej tak jak Ty, że lepiej sobie odpuścić


Nasze Forum jest rzetelne! Ciesze sie zatem,ze tu trafiles i sobie nie zaszkodzisz :)
Trzymaj sie i w razie klopotow,wpadnij i pytaj.
Pozdrawiam :)