kolki u 1,5 miesiecznego dziecka

napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-19 14:46
Co jest najlepszego i skutecznego na kolki u niemowlaka ??

stosuje delicol a nie wiem czy on tak pomaga

podaje dziecku bebilon comfort plus delicol ale dziecko ma zaparcia i kolki jak pomóc dziecku w zaparciach i złagodzeniu kolek ?

lekarz przepisał debridat ale moje dziecko po nim dostało takich zaparc ze nie wyprózniało sie cały dzien i straszne sie wyginało z bolu.
napisał/a: kordian1 2013-08-19 16:21
Też mieliśmy straszne problemy z zaparciami i kolkami i nam delicol bardzo pomógł, możesz też spróbować dać Espumisan dodatkowo masaż brzucha z delikatnym dociskaniem do dołu, podkurczanie nóżek tak aby brzuch uciskały. dobre rezultaty u nas też dawał kateter rektalny do odgazowania tylko nie nadużywać tego aby nie przyzwyczajać mięśni i niemowlaka do wypróżniania się w ten sposób. Ewentualnie sama rurka do odgazowania, to jest pomysł naszych babci tylko że trochę zmodyfikowany technologicznie
napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-19 22:43
i espumisan i kateter stosujemy odgazowuje małego ale i tak kolki sa :(
napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-19 22:45
nawet na zaparcia syrop duphalac stosujemy
napisał/a: kordian1 2013-08-19 22:55
a spróbuj jeszcze zmienić mleko modyfikowane na Gerbera zawiera kultury bakterii L comfortis, czyli łagodny start dla brzuszka, my przerobiliśmy dwie firmy zanim na to trafiliśmy NAN i Bebiko, jak to już nie pomoże to mi pomysły się skończyły i pozostaje czekać aż skończy 3-4 miesiące bo wtedy teoretycznie kolki ustępują.
napisał/a: calawtrawie 2013-08-20 09:34
Nasz maluch kiedyś prawie 7 lat temu cierpiał na kolki. Infacol, espumisan przerabialiśmy. Dobre rezultaty przyniósł natomiast taki syropek Gripe Water.
napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-22 08:53
kupiliśmy mleko Gerbera dzis 2-gi dzien maluch pije mleko robi kupy twarde nie takie jak przy poprzednich mlekach żadkie gdzie wylewały sie z pampersa. Czy to ma tak byc ?
napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-22 08:55
Gripe Water jesli stsuje sie to to trzeba odstaic delicol podawany w tej chwili ? czy ta wode mozna podawac razem ?
napisał/a: kordian1 2013-08-22 09:01
A ile pije płynów oprócz mleka? Herbatki z kopru lub samej wody? Mleko możesz podawać trochę rzadsze, chociaż jeżeli nie je żadnych posiłków stałych to kupki powinny być bardziej wodniste niż stałe. A kolki ustąpiły?
napisał/a: calawtrawie 2013-08-22 10:32
BOBOLINEK napisal(a):Gripe Water jesli stsuje sie to to trzeba odstaic delicol podawany w tej chwili ? czy ta wode mozna podawac razem ?



Podawalismy na przemian z Esputiconem. Pomagało. Duzo też przepajaliśmy herbatką z kopru.
napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-22 12:29
przepija ok 300ml staramy sie co chwile wtykac picie ale nie bardzo. Kolki sa. A ile moge podawac kopru do picia ile mililitrow? Na opakowaniu pisze ze 100mi a maluch pije lepiej koper jak wode.
napisał/a: BOBOLINEK 2013-08-22 12:33
a co jest skutebzniejsze esputicom czy delicol? Bo nie dawalam esputicolu ? Pewnie roznie dziala na dzieci jednemu pomoze innemu nie.