Kolka niemowlęca

napisał/a: Anka6 2014-09-16 23:13
Co można stosować w trakcie ataku kolki niemowlęcej? Chodzi mi o doraźną pomoc. Czy są też może jakieś środki zapobiegawcze?
napisał/a: Konstans 2014-09-17 07:38
Koperas napisal(a):Co można stosować w trakcie ataku kolki niemowlęcej? Chodzi mi o doraźną pomoc. Czy są też może jakieś środki zapobiegawcze?


Witaj,
czy ten post nie powinien być w dziele pediatrycznym? bo chodzi o dziecko jak rozumiem? :)
Tam znajdziesz dużo adekwatnych do zapytania porad.
Przede wszystkim kolka nie bierze sie z niczego - to efekt nie rozwiniętego jeszcze uk. pokarmowego a także mogą dojść (i coraz częściej dochodzą) nietolerancje na mleko oraz spożyty przez mamę pokarm. To wszystko trzeba uwzględnić ! Doraźnie można pomóc maleństwu herbatkami rozkurczowymi na bazie kopru, rumianku lub kroplami ale to przy konsultacji pediatry. Jeśli takie ataki sie powtarzają to nie należy w kółko faszerować dziecka herbatkami ale rozważyć złożoność problemu. I zaradzić mu.
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-17 07:47
Espumisan lub niemiecka wersja, bardziej chwalona ale niedostępna w polskich aptekach czyli Sab Simplex.
napisał/a: irw-in 2014-09-22 13:50
bardziej byłbym skłonny podać Viburcol. Mimo wszystko to lek homeopatyczny przez co bezpieczny w stosunku do innych preparatów. Co do samej kolki to trzeba przejść. Ja uważam że herbatki itp nie działają i stosowanie ich nie prowadzi do niczego dobrego.
napisał/a: HotChocolate 2014-09-23 00:02
polecam do lektury taki artykuł http://spokojdziecka.pl/strefa-wiedzy/niepokoje-u-dzieci/kolka.html sama często korzystam z tej strony. Co do kropelek to czy to Espumisan, czy Sab Simplex czy Bobotic to wszystko jedna i ta sama substancja tylko w innym stężeniu, u nas nie pomagały żadne, nie wiem tylko jak skoro nie pomogły najmocniejsze można liczyć że pomogą te słabsze bo takie informacje niestety można znaleźć w internecie. Masowanie brzuszka i ciepła kąpiel są jak najbardziej wskazane.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-23 06:14
To że nie pomogło Twojemu dziecku nie oznacza że nie pomoże innym. Paranoją jest odradzanie coś tylko na podstawie własnego przypadku.

A o różnicę w działaniu Espumisanu i Sab Simplex zapytaj rodziców na których dzieci ten pierwszy nie działał w ogólę a drugi pomagał. Zresztą moja córka to najlepszy przykład takiego działania.
napisał/a: HotChocolate 2014-09-25 11:16
ja napisałam że kropelki u nas nie pomagały, a nie że nikomu nie pomogą. A dziwi mnie że właśnie Sab Simplex nie pomaga a krople z niższym stężeniem leku tak - tak napisałam, nie odwrotnie.
napisał/a: irw-in 2014-09-30 11:20
to najlepszym rozwiązaniem jest zastosować dany lek na swoim dziecku i zobaczyć czy działa. Nie można też z tym wszystkim przesadzać. Wydaje mi się że w dzisiejszych czasach leki to moda, można brać jeden i drugi a tak nie jest. Ze wszystkim trzeba uważać
napisał/a: HotChocolate 2014-11-24 21:32
Viburcol to bezpieczne czopki, nie ma obawy przed ich podaniem. Jedynym przeciwwskazaniem jest chyba uczulenie na rumianek. Jeśli dziecko jest karmione butelką warto też zainwestować w te antykolkowe, zmniejszają ryzyko nałykania się powietrza przez dziecko.
portica
napisał/a: portica 2014-12-09 00:24
Należy stosować leki na bazie simetikonu i dimetikonu, które zmniejszają napięcie powierzchniowe gazów i ułatwiają ich wydalenie z jelit. Chodzi o preparaty w kroplach takie jak Infacol, Espumisan, Bobotic czy Colinox.
napisał/a: BOBOLINEK 2015-01-27 22:45
Delicol na mojego syna tylko działał sab simplex nasila kołki.