Kolka nerkowa? Kamienie?

napisał/a: damian823 2012-09-12 14:12
Witam, lat 30.

W sobotę mocz pomarańczowy, brązowawy... niedziela już lepiej
Pobolewanie w tylnej części pleców.
Niedziela, poniedziałek - pobolewanie - mocz na oko lekko pomarańczowy.

Wtorek: pogotowie w domu - atak bólu tak mocnego że się człowiek ruszyć nie mógł. Prawa strona plecy, promieniujące do prawego podbrzusza. Po oględzinach lekarza - nerki!

Dostałem zastrzyk rozluźniający oraz paracetamol chyba całą strzykawkę. Atak trwał około godziny po czym mogłem jechać do pracy... Po drodze oddałem mocz do analizy i oto jego wyniki (dołączone zdjęcie)

[attachment=0:15jutejb]2012-09-12 13.24.48.jpg[/attachment:15jutejb]

Pare lat temu wydaliłem kamień, ostry dosyć duży ok 3mm
Od czasu do czasu przy oddawaniu moczu czuję ciągnięcie, kłucie w lini nad pępkiem aż do wylotu cewki - sporadycznie, okresowo do 2-3 razy w roku.

Czy te wyniki potwierdzają moje przypuszczenia odnośnie piasku, kamieni na nerce? Dziękuję i pozdrawiam.
napisał/a: delinka79 2012-09-12 15:42
wygląda na kamice nerek musi pan zrobić USG jamy brzusznej
napisał/a: damian823 2012-10-03 20:37
USG zrobione, wszystkie narządy w tym nerki z prawidłowym echem, wyglądem i wielkością. Kamieni nie widać, lekarz powiedział że jak są mniejsze niż 2mm albo w przewodach moczowych to ich nie zobaczy.
Po kilku dniach od kolki przestałem odczuwać dolegliwości, cieszyłem się że pozbyłem się piasku... a tu nagle po 1,5 tygodnia powtórka z rozrywki :( Teraz po ostatniej kolce (tydzień temu) codziennie czuje prawie cały czas nerkę, nie jest to mocny ból ale pobolewa. Jak się lekko np stukam tam ręką to od razu reaguje... Czy to oznaka że dalej gdzieś mam kamienie (piasek)? Kiedy to minie? Już mnie to męczy... Jem nospe i rowatinex.
napisał/a: delinka79 2012-10-04 08:01
moze tak byc ze kamienie drobne i nie widac albo tzw piasek i schodza i stad ten bol , leki sa dobre trzeba jeszcze duzo pic wody mineralnej srednio lub niskozmineralizowanej do 2 litrow na dobe
napisał/a: damian823 2012-10-25 17:24
Witam,
Od 3 tygodni nie miałem ataku, postanowiłem zrobić kontrolnie badanie moczu i niestety dalej wyszła krew,
tyle ze wczesniej bylo (+++) a teraz (+),
poza tym odczyn kwaśny, 1030 ciężar,
słuzu brak,
bakterii brak,
leukocyty w polu widzenia 2-5,
erytrocyty świeże - 4-7

Czy to jeszcze normalne, i za jakiś czas wszystko wróci do normy? Bo trend myślę malejący... Z tym że poprzednie badanie było w dzień ataku kolki nerkowej.
napisał/a: delinka79 2012-10-25 17:39
jak jest tam jakis piasek to tak mzoe byc ze beda krwinki czerwone wychodzic w niewielkiej ilosci
napisał/a: damian823 2012-11-11 19:27
I ostatnio miałem kolejną kolkę nerkową - gorszą od poprzednich. Później znów tydzień spokoju i teraz od paru dni czuje lekkie cięcie, kłucie w prawym dole brzucha, i odczuwam też z tyłu na nerce lekkie bule. Mam skierowanie na kolejne USG we wtorek, oraz jutro badania laboratoryjne:kreatynina, mocznika/azot mocznikowy/BUN, CRP ilościowo, Kwas moczowy...
Przepisano mi antybiotyk PALIN ale nie wykupiłem, nie chce brać antybiotyku jeśli nie mam pewności że muszę. Więc zobaczymy co będzie po kolejnej serii badań. Mam nadzieję że to tylko kamica.
napisał/a: damian823 2012-12-04 19:10
Kamień dalej nie wydalony, jestem po RTG z opisu wynika tyle: "trójkątny cień wapienny o wym. ok 6x3mm w miednicy małej po stronie prawej, możę odpowiadać złogowi w końcowym odcinku prawego moczowodu"
Czy taki kamień uda mi się wydalić?? HELP!
napisał/a: damian823 2012-12-11 18:53
Po ostatniej wizycie u lekarza dostałem skierownia do szpitala na zabieg usunięcia kamienia. Ponieważ nie wydaliłem go od września, trwa to zbyt długo i nie chce mnie narażać na komlikacje z tym związane. Proszę mi powiedzieć czy to na pewno konieczne? Może dam radę go urodzić, czuję go już w pęcherzu. Jeśli jest to jednak konieczne, jak wygląda taki zabieg? Ile się czeka na zabieg? Jakie mogą wystąpić komplikacje?