Kołatanie

napisał/a: mechelis 2012-11-08 20:25
Witam ;)
Rok temu przechodziłem nerwicę lękową ;) Jednak zostawiła ona chyba po sobie penwego rodzaju "ślady",a mianowicie kołącze mi serce przy wysiłku,stresie itd...ale najbardziej dziwi mnie kołatanie serca wtedy kiedy zasypiam na lewym boku.Nie wiem czy jest to normalne,czy należy coś z tym robić?.Kołatanie samo w sobie w niczym mi nie przeszkadza,Nasiliło się trochę bardziej w okresie jesiennym,lecz to nie jest to samo co było podczas chorowania na nerwicę.Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy to kołatanie to tylko pzoostałości przy chorobie czy jakieś poważniejsze objawy.Dodam że choruje na astmę,lecz chyba nie ma to z tym żadnego związku ponieważ kołatanie odczuwam od marca a astmę mam od urodzenia.
napisał/a: tomakeo 2012-11-09 10:19
Kołatanie samo w sobie nie jest chorobą, a jedynie objawem choroby. Może to być wina zastawek serca, więc polecam zrobić echo serca i ekg wysiłkowe. Jak piszesz, przechodziłeś przez nerwicę lękową, której głównym objawem są dolegliwości sercowe.
To z leżeniem na boku, może być swoistą autosugestią. Ja miałem tak samo. Najlepiej nie zwracać na to uwagi, chociaż wiem że to trudne.
Pozdrawiam
napisał/a: aaggaa3 2012-11-16 10:49
witaj, u mnie kołatanie spowodowane było problemami z tarczycą, może więc warto zbadać hormony TSH, Ft3, Ft4

pozdrawiam:)