kołatanie serca i rozszerzone źrenice

napisał/a: antithesis 2012-12-07 18:39
Witam,
brało mnie przeziębienie. Przez trzy dni miałam ciężkość, pieczenie w klatce piersiowej. Katar, lekki ból gardła. Postanowiłam wziąć Acatar Acti Tabs. Wzięłam 2 tabletki( nie na raz). Po drugiej ścięło mnie z nóg. Źrenice bardzo rozszerzone i kołatanie serce, leżałam i w ogóle nie chciało mi się ruszyć. Byłam strasznie zmęczona. Przespałam całą noc, bez problemu. A rano? To samo! Poszłam do lekarza, zrobiłam ekg. Lekarz powiedział, że trochę zwiększone tempo pracy serca, ale powiedział, żeby się nie martwić. I stwierdził,że to z Acatarem nie ma nic wspólnego (a czytałam,że wiele osób tak ma). Tylko, że mnie trzyma do teraz... mniej niż wczoraj ale jednak. Lekarz powiedział,że może to być atak nerwicy bądź niedobór czegoś w organizmie.
Ciśnienie miałam 138/90 bodajże. Temperaturę mam 37,4. Zauważyłam taką prawidłowość- serce kołacze- bardziej rozszerzone źrenice.
Ogólnie jestem znerwicowana jakoś od roku, leczę się na refluks.
Mam 22 lata, kobieta.
Pomóżcie... co to może być? Boję się, bo to jeszcze weekend się zbliża. A ja w obcym mieście.

Proszę
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-12-08 06:59
Cieżko powiedzieć bez badań krwi ... kołatania i osłabienia mogą wystąpić przy niedoborze magnezu.
Być może masz wszystko w normie a to efekt jakiegoś wirusa ja czasem miałem podobnie.
Być może to z na tle refluksu masz te objawy.

Skoro lekarz powiedział że nie ma się co martwić to luz ... jednak badania krwi możesz sobie zrobić :D
morfologia 5, magnez , potas, tsh ....
napisał/a: antithesis 2012-12-08 17:05
Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Lekarz zlecił badania na glukozę,alat, aspat, żelazo, tsh 3-gen, morfologia 22 param., badanie ogólne moczu. W poniedziałek pójdę zrobić.
Dziś źrenice prawie już normalnej wielkości, serce ciut lepiej, jestem osłabiona, no i typowe objawy przeziębienia(katar,gardło, lekki kaszel, temp.37).

Nigdy nie miałam takiego zdarzenia. Bardzo się tym zaniepokoiłam. Teraz czuję jakby to serce było strasznie zmęczone... W ciągu dnia miałam dwa takie momenty, w których to serce zaczęło wyraźnie szybciej pracować. Wtedy biorę Validol i trochę pomaga. Jednak nadal czuję,że coś jest z nim nie tak.
napisał/a: antithesis 2012-12-09 10:36
Wczoraj wieczorem miałam taki moment, że złapał mnie jakby jakiś niepokój. Wtedy właśnie znów moje źrenice były ogromne. Trwało to może 10 min.
Nie wiem czy to wszystko ma ze sobą jakiś związek, ale dziś rano potarłam oko i na palcu została mi kępka rzęs... nigdy mi się nie zdarzyło,żebym straciła aż tyle rzęs.

Czy to może wynikac z jakiegoś niedoboru? Czy może to coś gorszego?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-12-09 13:52
Bez badań ciężko powiedzieć ... jednak jak lekarza nic jakoś specjalnie nie zapokoiło to nie powinno być grożne.
Zrób badania i wklej na forum. Poradż się też lekarza rodzinnego - zobaczymy co powie.
napisał/a: antithesis 2012-12-09 14:37
Tak zrobię. Jak tylko będę miała wyniki badań to umieszczę je tutaj oraz postaram się skonsultować z lekarzem.

Bardzo dziękuję
napisał/a: antithesis 2012-12-11 15:03
Wyniki badań :

MORFOLOGIA Z AUT. ROZMAZEM

Hematokryt HCT – 40.8 [%]
Krwinki czerw. RBC – 4.74 [10 do potęgi 6/ ul]
Hemoglobina HGB – 13.5 [g/dl]
Krwinki białe WBC – 3.7 [10 do potęgi 3/ul] norma: 4.0-10.0

Wskaźniki czerwono krwinkowe
Tu wszystko w normie

Płytki krwi również w normie.

Rozmaz( pomiar automatyczny):
Wart. B. NEUT – 1.89 N:2.5-5.0 ZA MAŁO
% NEUT – 51.4 N: 45.0-70.0
Wart.b. LYMPH - 1.14 N: 1.5-3.5 ZA MAŁO
% LYMPH – 31.0 N: 20.0-45.0
Wart.b. MONO - 0.52 N:0.2-0.8
% MONO - 14.1 N: 3.0-8.0 ZA DUŻO
Wart b. EO – 0.12 N:0.01-0.5
% EO – 3.4 N:1.0-5.0
% BASO – 0.1 N:0.0-1.5

OB po 1h - 12 mm N: