Kołatanie serca i duszność

napisał/a: airsky 2013-04-12 16:47
Witam,
Mam 17lat (18 we wrześniu). Od dwóch dni mam dziwne kołatanie serca i duszność. Zaczęło to się od środy. Chodzę do technikum. Mam teraz praktyki. Siedziałem sobie spokojnie na krześle, ale musiałem po coś wstać. Kiedy usiadłem ponownie poczułem szybkie bicie serca i duszność. Mam to do teraz. Kiedy biorę mocniejszy oddech to czuję jak mi "kołopoce" serce.
Dodam że jestem człowiekiem bardzo nerwowym. W szkole takie sytuacje jak podejście do tablicy, do biurka nauczyciela, przeczytanie czegoś na głos sprawiają mi duży stres. Nie ma dziesięciu minut żebym się nie stresował. W domu jest podobnie. "Głupie" wyjście na dwór zawsze zaczyna się stresem. Nie potrafię sobie właściwie zmierzyć ciśnienia krwi, ponieważ zawsze się przy tym denerwuje i wyniki są nieprawidłowe. Mierzyłem dzisiaj i wynik jest taki: 69/130, puls 81. Poczytałem trochę w internecie i stwierdziłem u siebie nerwicę. Jak myślicie czy jest to prawdopodobne? Teraz pisząc ten post czuję jak biję mi serce, nie muszę przykładać palców do tętnicy szyjnej. Proszę o pomoc.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-04-12 18:32
1. Być może to nic masz taki wiek dojrzewania a wtedy hormony szaleją ...
2. Może masz jakieś niedobory witamin ...
3. Miałeś kogoś w rodzinie z podobnymi objawami ?
4. Na dziś radziłbym Ci zakupić : omegę 3 / łykaj dziennie 1500-2000 mg / , dobre witaminy / np. olimp multiple/ , koenzym q10 / dawka 100 mg dziennie wystarczy/
5. Dobrze byś zrobił jakbyś poszedł do lekarza rodzinnego powiedział o tym i poszedł na funduszowe , darmowe badania krwi :
tsh , morfologia 5 , magnez , potas , cholesterol.
6. Ograniczaj tłuszcze nasycone oraz sól kuchenną , zalecany sport.
napisał/a: airsky 2013-04-12 18:48
1. Też brałem to pod uwagę, ze względu na to że moja kuzynka parę lat temu też narzekała "że ją serce boli" (była też w wieku dojrzewania)
2. Może magnezu? Nie biorę ostatnio żadnych witamin, a owoców też nie jem bo wiadomo zima, a te ze sklepu to za dobre nie są
3. Mój dziadek miał kiedyś wylew i kilka zawałów
6. Zima - mniej ruchu, zimno, krótsze dni. Chciałem wczoraj trochę "się poruszać" ale ze względu na to miałem trochę strach
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-04-12 19:08
airsky napisal(a):
2. Może magnezu? Nie biorę ostatnio żadnych witamin, a owoców też nie jem bo wiadomo zima, a te ze sklepu to za dobre nie są



Sam magnez to może być mało , silne witaminy typu olimp multiple tam masz magnez , selen , cynk , chrom i wiele więcej super rzeczy w dobrych , dobrze przyswajalnych dawkach.
Najlepiej było by pójść do lekarza rodzinnego na badania krwi , dobrze by było dla 100 % pewności zrobić badanie : echo serca.
Na sprawy cardio to najlepiej połączyć : koenzym q10 , omegę 3 i dobre witaminy wtedy otrzymuje się najlepszy efekt.
napisał/a: wikam2 2014-01-15 19:21
O kołataniu serca poczytamy tutaj :
[url_special=http://pierwsza-pomoc.wieszjak.polki.pl/zaburzenia-krazenia/258263,Kolatanie-serca-czy-to-cos-groznego.html:2kdckir1]http://pierwsza-pomoc.wieszjak.polki.pl/zaburzenia-krazenia/258263,Kolatanie-serca-czy-to-cos-groznego.html[/url_special:2kdckir1]
napisał/a: Urbanblues 2014-01-23 23:58
Ja też uważam, że dobrze byłoby zrobić badania. Wydaje mi się, że może to być niedobór potasu, objawy by się zgadzały, nawet nerwowość może być wywołana brakiem tego pierwiastka. Sama miałam nieco podobną sytuację, też nagle pojawiły się niespodziewane kłopoty z sercem i po wykonaniu jonogramu okazało się właśnie, że mam za mało potasu. Z początku zbagatelizowałam problem, starałam się uzupełnić niedobór samą dietą, ale to nie wystarczyło - dopiero kiedy kupiłam odpowiedni suplement, w moim wypadku dost. bez recepty Katelin+, sytuacja się unormowała.