Kołatania serca po zmianie eutyroxu na letrox?

napisał/a: czarnula4 2013-05-30 19:45
Kilka dni temu byłam u endo i zmienił mi lek eutyrox 100mg na letrox 100mg, ponieważ ma wrażenie, że u mnie może występować zaburzone wchłanianie leku przez występujacą w eutyroxie laktozę. Hormony tarczycy badane 2 tyg.temu były na poziomie ok. sześćdziesiąt kilka procent. Wczoraj wziełam pierwszą dawkę leku i popołudniu poczułam kołatanie serca, nieregularne jego bicie oraz dodatkowe skurcze. Trwało to ok.godziny, zbadałam potas - ok, wapn - ok, magnez suplementuję. Dzisiaj od ok.południa czuję często dodatkowe skurcze, czasem chwilowe kołatania. Czy zamiana leku mogła spowodować tę sytuację czy to raczej przypadek lub przyczyna mogła byc inna?
napisał/a: anpamo 2013-05-31 14:22
kurcze...czytam twoj post i czytam i normalnie mam podobnie,w styczniu wycieli mi 3/4tarczycy, wynik na dzien dzisiejszy tsh to 5,44, bore letrox 100 i od kiedy zaczelam brac letrox czy euthyrox(na pocztku jeden potem zmiana na drugi- z E na L) mam straszne kolatania serca. raz nawet na SORze wylądowałam, nikt nie umie mi z tym poradzic, mpoja endo kazała przyjmować bisokard i tyle, ale ja biore propranolol i troche pomaga, ale jak ma mi tak kolatac przez cale zycie to ja dziekuje, jak temu zaradzic, podpisam sie pod twoj post
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-05-31 15:11
Ja na stacie przyjmowania euthyroxu n25 miałem kołatanie , mega osłabienie przez około miesiąc jednak od kiedy jestem na diecie bez glutenu i laktozy jest ok.
Do tego suplementuję się : magnezem , acerolą , omegą 3 , tyrozyną , witaminą b6 i jest super.
Bardzo ważny jest też potas i koenzym q10 w dawce 100-200 mg dziennie !!! ponoć super jest na kołatania. Ja brałem 300-400 mg q10 i ok.4000 mg /licze suple plus potas z żywności/ potasu dziennie przez około 4 miesiące.
Czuję się w 100 % jak normalny zdrowy obywatel.

Tutaj można poczytać co jem oraz co kiedy brałem.
http://commed.pl/dieta-na-hashimoto-a-widoczna-poprawa-vt81541.html
napisał/a: czarnula4 2013-05-31 20:02
Dzisiaj znów te kołatania i dodatkowe skurcze nadkomorowe uchwycone ekg. Po rozmowie z kardiologiem dowiedziałam się, ze rzeczywiście mogę lepiej przyswajać Letrox niż Eutyrox i stąd te objawy, wtedy możliwe jest, ze potrzebuję mniejsza dawkę tego drugiego leku. Dziwne jest jednak, że wystąpiły te objawy już pierwszego dnia brania Letroxu, a nie po kilku dniach. Taka szybka reakcja? Doradził brać Letrox w dawce 75 mg przez 2 tygodnie i obserwować czy objawy sercowe się utrzymują, jesli tak mam do niego przyjść na zalożenie Holtera.
napisał/a: anpamo 2013-06-02 14:06
ja byłam w zeszłym tygodniu u kardiologa, powiedziała ze musimy założyć holtera, bo bez tego nic sie nia da. Holter dopiero na 16 października-taaaaakie kolejki.
napisał/a: czarnula4 2013-06-02 20:47
Dzisiaj już nie było problemów z kołataniem. Mam nadzieję, że to było przejściowe.