Kolano zbite oraz rozcięte

napisał/a: dmoroz89 2011-09-28 20:59
Witam, otoz w niedziele spadlem niefortunnie z kamiennych schodow. Kolano zostalo bardzo mocno zbite oraz jest rana otwarta na samej rzepce na gorze. Gdy postanowilem isc do lekarza dowiedzialem sie ze jest juz za pozno na jakie kolwiek szwy... moje zwlekanie spowodowane bylo tym ze przebywam za granica... od niedzieli leze caly czas, staram sie nie przesilac nogi, rane czyszcze woda utleniona oraz jodyna. Na wyciaganie ropy oraz przyspieszenie gojenia stosuje masc ichtiolowa. Powiem szczerze ze w tym czasie opuchlizna oraz cale zaczerwienienie wokol rany uleglo prawie ze calkowitemu zaniknieciu. Noge moge troche zgiac w kolanie, nie moge jej podniesc samodzielnie. Moje pytanie brzmi czy jest jakis inny sposob by zapewnic sobie w warunkach domowych w miare szybki powrot do "Zdrowia" ? nie ukrywam ze zrobilem blad nie idac z tym odrazu do lekarza, ale naprawde nie moglem..., poza tym czy powinienem w jakis sposob ruszac ta noga ? czy czekac az rana sie zagoi i dopiero wtedy zaczac robic jakiekolwiek postepy w tym kierunku? i przede wszystkim co z ropą, sam mam czekac az wycieknie calkowicie sama? czy moze w jakis sposob mam jej "pomoc" ? Prosze o w miare szybka odpowiedz badz odpowiedzi... Z gory bardzo dziekuje...
napisał/a: opilek 2011-09-29 13:59
Możesz zrobić zdjęcie kolana?

Jaka jest to rana? rozcięcie? solidne otarcie? Czy na pewno jest to ropa - mętny żółty płyn, czy taka ciągnąca żółto-biała substancja pokrywająca ranę?
Z tego co piszesz dobrze sobie radzisz z tą raną, ale niepokoi mnie obecność ropy (jeśli to rzeczywiście ropa) i tu przydałoby się lekarskie zaopatrzenie. Jeśli możesz, pójdź do lekarza.
napisał/a: dmoroz89 2011-09-29 16:12
tak jest to ropa na 100% ma nawet taki zapach nie przyjemny, od wczoraj opuchlizna zeszla i to bardzo a z rany wyszlo o wiele wiecej ropy niz zawsze, tzn wycieklo. Rana jest to rozciecie i widac ze zaczelo sie goic. zdjecie postaram sie zrobic i poem zamiescic