Kolano- tkanka chrząstna

napisał/a: LukaszZCS 2010-03-20 14:41
Witam.

Przepychałem się ze szwagrem na łóżku takie dziecinne zabawy i jakoś na lewą nogę mi usiadł i strasznie mnie zabolała...Od 3-ech miesięcy bolało mnie kolano lewe. W grudniu czułem ból potem w lutym już przestawało. Używałem bengaya przed treningami ibumrop max i jakoś mogłem ćwiczyć. Chodziłem ciągle na treningi. Ostatnio w środę graliśmy w piłkę bolało mnie kolano ,ale przyzwyczaiłem się do tego bólu i jakoś nie narzekałem ,aż tak. Wieczorem czułem straszny ból ,jak siedziałem przy komputerze i chciałem wyprostować nogę i np. pójść do kuchni. Rano następnego dnia czyli czwartek nie mogłem wstać ruszać lewą nogą... Zapisy do publicznego ortopedy na 22 kwiecień to ja dziękuje i poszedłem do enel-medu tam konsultacja z lekarzem tego samego dnia 140zł. Opowiedziałem o co chodzi ,że mam problem z kolanem. Kazał mi zrobić przysiad i coś mi strzeliło w lewym kolanie i z bólu prawie bym się wywalił kazał mi się położyć i napiąć mięsień na 7 sekund tak 4x i mówi ,że zanik mięśnia... Podchodzi do mnie z strzykawką i zaczął spuszczać mi coś z kolana jakąś żółty płyn. Kiedy skończył powiedział ,że muszę zrobić rtg kolana i przyjść do niego. Zrobiłem i przyszedłem po jakiś 20 minutach i mówi ,że w porządku muszę robić ćwiczenia 50x nożyce 50x rowerki 50x napinać mięsień do tego fastum i okłady lodowe 4x dziennie. Czy to dobrze ? Idę jeszcze raz na usg kolana i na konsultacje z innym lekarzem bo ten mi nie podpasował(mało mówił zero jakiej kolwiek podejścia do pacjenta...)

wynik badania kolana USG:

Utrzymuje się wysiłek w zachwyłku nadrzepkowym - obecnie płaszcz płynu max 8,5mm pojdedyncze pogrubienia echa błony maziowej,bez patologicznego przekrwienia w jej rzucie. Chrząstka stawowa na kłykciach kości udowych (szczególnie bocznego) o wyraźnie rozmytej granicy i wyraźnych nierównościach warstwy podchrzęstnej odpowiadających ultrasonograficznym objawom chondromalacji (najpewniej II stopień)
Łąkotka boczna o wyraźnych hypoechogennych podłużnych zmianach (zapewnie pęknięciach lub zmianach degeneracyjnych),na całym swoim obszarze,z pojedynczą torbielką na wysokości rogu przedniego sr. do 6.5mm. Nie stwierdziłem ultrasonograficznych cech defragmentacji / niestabliności łąkotki => nasilone zmiany degeneracyjne łąkotki o bocznej na podłożu najprawdopodobniej urazowym. Łąkotka przyśrodkowa o prawidłowym obrazie usg.
Ścięgna ,mięśnie i więzadła ultrasonograficznych cech uszkodzenia/zapalenia nie wykazują.
Nie stwierdzam cech torbieli w dolach podkolanowych.Naczynia podkolanowe drożne.

Lekarz powiedział ,że to tkanka chrząstna II stopnia uszkodzona i zalecił mi 2-3 miesiące odpoczynku od treningów ,Artresan 2x dziennie ,basen i rower.


Czy dobrze mi zalecił? I czy będę mógł wrócić do treningów?