Kolano Skoczka

napisał/a: adeekey 2012-05-15 16:33
Witam. Mam nadzieje, że wybrałem odpowiedni dział do mojego problemu. Już od listopada borykam się z bólem oby dwóch kolan. Na początku pojawiał się on tylko podczas gry w siatkówkę, ale z czasem stawało się to coraz częstsze. W końcu postanowiłem się zarejestrować do sportowego ortopedy. Jak to u nas... pierwszy wolny termin był dopiero za trzy miesiące. W końcu się doczekałem i poszedłem na konsultacje. Lekarz jedynie przycisnął kolana w jednym miejscu i stwierdził, że jest to kolano skoczka. Najbardziej zdziwiło mnie to, że nic mi nie przepisał. Żadnych maści, żadnych rehabilitacji. Powiedział, że mam jedynie wstrzymać się z grą w siatkówkę i ćwiczeń, które obciążają mi kolana na 3-4 miesięcy... Ból towarzyszy mi cały czas. Pojawia się nawet podczas chodzenia.

I tutaj pojawiają się dwa pytania. Czy na prawdę mi to pomoże jeżeli będę no siedział i ograniczał ruch kolan praktycznie do 0?

Jeżeli tak to co mogę robić, aby przetrwać ten czas? Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, co mogę robić ogólnie. Wiem jedynie, że rower oraz basen, a bieganie? Prosiłbym o radę osoby, które miały tą samą przypadłość co ja. Liczę na pomoc. Pozdrawiam.