Kolano - odszkodowanie

napisał/a: RaGeX 2012-05-08 15:41
Jestem po rekonstrukcji więzadeł kolana lewego. Moim ubezpieczycielem jest Hestia, gdzie zamierzam ubiegać się o odszkodowanie.
Pani, która tam pracuje poradziła, żeby złożyć nie tylko dokumenty dotyczące ostatniej operacji, ale także wszystko to, co może świadczyć o tym, że z kolanem już przed operacją coś złego się działo. I tutaj moje pytanie. Kilka lat temu przeszedłem zabiej artroskopii tego właśnie kolana, a później z kolanem bywało różnie. Czy powinienem powiadomić o tym ubezpieczyciela, czy może raczej poprzestać na dokumentach z rekonstrukcji? Informować o poprzednich urazach, czy nie? Jaki ma to wpływ na wysokość odszkodowania? Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: embejo 2012-05-15 09:53
Według mnie, nawet jeśli nie przedstawisz całej dokumentacji, to ubezpieczyciel głupi nie jest, i itak będzie starał się wszelkimi sposobami otrzymać pełne informacje co do stanu Twojego kolana. Wydaje mi się, że powinieneś wysłać całą dokumentację. Ja osobiście w met amplico wysłałem wniosek o odszkodowanie podając tylko, że wywróciłem się na skuterze i wypis ze szpitala, a oni wysłali mi pismo, aby dosłać dokument o umorzeniu śledztwa w prokuraturze, skąd wiedzieli?
Myślę mają swoje sposoby.
Także nie kombinuj nic, bo i tak wszystko wiedzą, jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi.
napisał/a: RaGeX 2012-05-17 10:54
Dzięki wielkie za pomoc. Chyba jednak zrobię jak mówisz.