Co oznacza kłujący ból z lewej strony pod żebrami?

napisał/a: judytak88 2012-04-13 08:07
Witam mam 24 lata. Od jakiś kilku tygodni zaczęły się u mnie pojawiać bóle po lewej stronie pod żebrami. Ból ten nie promieniuje, jest tylko on nic więcej mi nie dolega , Jest on klujący i pojawia się zazwyczaj w pozycji lezącej lub siedzącej. Trwa on chwilkę. Czasem mam wrażenie ze on jest zależny on ruchu - pozycji . Tz położę się jakoś nie tak i boli albo za szybko ruszę i to wywołuje ból. Dodam że najczęściej leże na lewej stronie np oglądając film itp. Ból a nasila się podczas kaszlu lub głębszego oddychania.Dotyczy to dolnych lewych żeber tz pod nimi. Co to może być?
napisał/a: augustyn888 2012-04-13 12:46
judytak88 napisal(a):Witam mam 24 lata. Od jakiś kilku tygodni zaczęły się u mnie pojawiać bóle po lewej stronie pod żebrami. Ból ten nie promieniuje, jest tylko on nic więcej mi nie dolega , Jest on klujący i pojawia się zazwyczaj w pozycji lezącej lub siedzącej. Trwa on chwilkę. Czasem mam wrażenie ze on jest zależny on ruchu - pozycji . Tz położę się jakoś nie tak i boli albo za szybko ruszę i to wywołuje ból. Dodam że najczęściej leże na lewej stronie np oglądając film itp. Ból a nasila się podczas kaszlu lub głębszego oddychania.Dotyczy to dolnych lewych żeber tz pod nimi. Co to może być?



Czasem taki ból w tym rejonie, może dotyczyć jelita grubego,proszę zwrócić uwagę czy stolec nie jest zbyt twardy.To tylko jedna z hipotez,przyczyn może być więcej,ale to już kwestia badań.
Pozdrawiam:)
napisał/a: judytak88 2012-04-13 12:50
jednak może nie do końca dobrze zlokalizowałam miejsce bo pisząc " pod żebrami "nie miałam na myśli poniżej żeber ,tylko o jakiś organ znajdujący się pod żebrami znaczy się że żebra go osłaniają. Tam chyba się nie znajduje jelito grube
napisał/a: augustyn888 2012-04-13 15:19
judytak88 napisal(a):jednak może nie do końca dobrze zlokalizowałam miejsce bo pisząc " pod żebrami "nie miałam na myśli poniżej żeber ,tylko o jakiś organ znajdujący się pod żebrami znaczy się że żebra go osłaniają. Tam chyba się nie znajduje jelito grube



Jeżeli powyżej,to może to odpowiadać dolegliwościom związanym z układem naczyniowym,konkretnie z sercem.Tak czy inaczej problem może rozwiązać wizyta u lekarza i możliwe badanie(może EKG lub inne z tego zakresu).Nie wykluczone, że może to być ból o podłożu nerwowym(nerwoból).
Pozdrawiam:)
krzempus
napisał/a: krzempus 2012-08-04 22:25
1. Witam, mam 16 lat i zalogowałam się na tej stronie, aby dowiedzieć się, co mnie może tak męczyć. Chodzi o to, że niekiedy (dość często) u dołu żeber, po prawej stronie, odczuwam ból. Nie jest bardzo mocny, ale boli, a gdy dotykam boli troszkę bardziej. Zaraz po lewej stronie to samo. Niekiedy, gdy się kładę, albo rozciągam, również odczuwam ten ból. Jest to centralnie na środku żeber po lewej i prawej stronie u dołu jak się łączą. Nie umiem bardzo tego zlokalizować. Proszę o pomoc, co to takiego ??
2. Mam również drugie pytanie. Jak skutecznie walczyć z trądzikiem ? Bardzo mnie denerwuje, a nie znalazłam jeszcze sposobu, aby się go pozbyć.
3. Oraz jeszcze jedno pytanie. Od pewnego czasu, wypadają mi włosy, mam ich mało, ale nie aż tak, niekiedy z tyłu głowy widać taki grubszy przedział, taką łysinkę.. W dotyku mam bardzo mało włosów, co zrobić, aby były mocniejsze, zdrowsze i rosły ?

Z góry dziękuję za pomoc. Szczególnie proszę o odpowiedź na pierwsze pytanie. Pozdrawiam.
krzempus
napisał/a: krzempus 2012-08-04 22:42
Chciałam jeszcze powiedzieć co do 1 pytania, ten ból odczuwam niekiedy podczas rozciągania, leżenia, ale to rzadko.
Proszę, bardzo proszę o pomoc.