Kłujący ból po środku pleców

napisał/a: basik13 2011-09-04 19:44
Dzisiaj wstaje z krzesła idę otworzyć koledze drzwi wchodzimy do pokoju siadam na fotelu i coś mnie zaczyna kłuć po środku pleców po jakiś 2 h ból jest tak mocny ze mam problemy z ruszaniem głowy bo za każdym ( ostrym gwałtownym ) ruchem głowy
kluję mnie z tyłu pleców ( tak po środku pleców ) , kiedyś tez tak raz miałem na basenie zjechałem z szybkiej zjeżdżalni i wstałem to tez zaczynało mnie kłuć z tyłu pleców . I po 1 dniu lub 2 przeszedł ból nie pamiętam 1 albo 2 dni .

Proszę o pomoc !!!
napisał/a: opilek 2011-09-04 20:38
Czy ból występuje przy każdej próbie zmiany pozycji? Czy tylko podczas próby kręcenia głową?
W pierwszym przypadku, może być to przepuklina krążka międzykręgowego, w drugim choroba zwyrodnieniowa stawów unkowertebralnych (stawów Luschki) kręgosłupa.

Proszę udać się do ortopedy.
napisał/a: basik13 2011-09-04 20:43
pakus napisal(a):Czy ból występuje przy każdej próbie zmiany pozycji? Czy tylko podczas próby kręcenia głową?
W pierwszym przypadku, może być to przepuklina krążka międzykręgowego, w drugim choroba zwyrodnieniowa stawów unkowertebralnych (stawów Luschki) kręgosłupa.

Proszę udać się do ortopedy.



Przy każdej probie zmiany pozycji siedzę na komputerze i ruszam głową jak chce się poprawić i kluje mocno

P.S mam 15 lat
napisał/a: opilek 2011-09-04 21:01
Czy podczas chodzenia czujesz ból, jeśli nie wykonujesz skrętu szyi?
Czy siedząc i nie kręcąc głową też Cię coś boli?
Czy coś boli jak spokojnie leżysz?

Czy masz jakieś wady postawy? Skolioza, pogłębiona kifoza?
Cz brałeś jakieś leki przeciwbólowe?

W każdym razie potrzebna jest wizyta u ortopedy i dokładne badanie.
napisał/a: basik13 2011-09-04 21:24
pakus napisal(a):Czy podczas chodzenia czujesz ból, jeśli nie wykonujesz skrętu szyi?
Czy siedząc i nie kręcąc głową też Cię coś boli?
Czy coś boli jak spokojnie leżysz?

Czy masz jakieś wady postawy? Skolioza, pogłębiona kifoza?
Cz brałeś jakieś leki przeciwbólowe?

W każdym razie potrzebna jest wizyta u ortopedy i dokładne badanie.




1.nie jak idę normalnie bez skręcania szyi to nie boli jak ruszam w czasie chodzenia to tak
2.NIe
3.Nie
4. Mam kurza klatkę piersiowa minimalnie wypchana do przodu lekarz powiedział ze taka już uroda
5. NIe tylko dzisiaj posmarowałem po tym jak mnie zaczęło bolec maścią
napisał/a: opilek 2011-09-05 09:04
Moim zdaniem dolegliwości są związane ze stawami Luschki, zapisz się do ortopedy i poproś o wskazówki, jakie ćwiczenia masz wykonywać (basen jest tu b. wskazany jak już minie ból), do czasu wizyty możesz ratować się maścią przeciwzapalną, w razie potrzeby doustnie lek przeciwbólowy.
napisał/a: basik13 2011-09-05 14:39
dzisiaj już mnie boli dosłownie minimalnie myślę ze do jutra przejdzie
napisał/a: opilek 2011-09-05 17:33
Ok, dobrze, że jest lepiej.
Ze względu na to, że sytuacja powtórzyła się i na Twój młody wiek, warto abyś został zbadany przez ortopedę.
napisał/a: basik13 2011-09-05 18:06
Dzieki za pomoc