Kłucie z lewej strony na wysokości pępka

napisał/a: damian823 2009-12-14 15:32
Witam,

Od dwóch miesięcy borykam się z problemem nieprzyjemnego kłucia w okolicach pępka z jego lewej strony.
Miałem robione badania krwi, moczu, oraz usg - wszystkie wyniki wyszły idealnie.

Lekarz stwierdził że to kolka jelitowa i przepisał mi "debridat" mam dni w których praktycznie nie odczuwam dolegliwości, są też dni kiedy kłuje mnie prawie cały czas. Są dni kiedy czasem coś ukłuje a potem mam spokój.

Mam częste wzdęcia, i częściej zatwardzenia niż rozlownienia. Kolor kału wg mnie normalny, czasem jaśniejszy a czasem ciemniejszy jednak nie jest on smolisty. Krwi nie zauważyłem i żadnych innych zmian również.

Co to może być, czy lekarz powinien mnie wysłać na jakieś dodatkowe badania, czy może jego diagnoza jest trafna?
Ile to może trwać...

Zapomniałem dodać że jak się wymasuję czasami trochę ustępuje, coś się poprzelewa, odejdą gazy dalej i jak by lepiej ale tylko na chwilę.

Proszę o pomoc, chodzę cały czas struty i smutny. Nic mi się nie chce, cały czas o tym myślę przez co nie mogę się skupić.
napisał/a: damian823 2009-12-14 15:51
Dodam jeszcze że na języku pojawiła mi się biała narośl, czy to wszystko może ma coś ze sobą wspólnego?
Laryngolog nie do końca wie co to jest, powiedział że nadżerka i że mam się udać do stomatologa...

A może to grzyby mnie zaatakowały, właściwie to obiawy pojawiły sie po zapaleniu gardła które leczyłem antybiotykiem...
napisał/a: damian823 2010-02-05 15:03
Widze, że nikt nie chce odpowiedzieć.

To tak dziś jestem po kolonoskopii i nic nie wykryto, pobrano wycinki i zobaczymy wyniki za 10 dni.
Kłucie nie ustępuje ale występuje dużo rzadziej niż jeszcze 2 miesiące temu.

Czasem też odczuwam dyskomfort w okolicy wyrostka, jak by nad prawym jądrem sam już nie wiem.
Czy te wszystkie obiawy mogą być spowodowane jelitami, tzn ich czynnościowymi problemami?

Proszę o odpowiedź
napisał/a: dimedicus 2010-02-05 16:55
Zobaczymy po kolonoskopii.Wg mnie wygląda,że występuje zespół Jelita Drażliwego(ZJD lub inaczej IBS)Zalecał bym dietę lekkostrawną,leki zalecane przez lekarza lub dostępne bez recepty.
napisał/a: damian823 2010-02-15 14:38
dimedicus napisal(a):Zobaczymy po kolonoskopii.Wg mnie wygląda,że występuje zespół Jelita Drażliwego(ZJD lub inaczej IBS)Zalecał bym dietę lekkostrawną,leki zalecane przez lekarza lub dostępne bez recepty.


Dziękuję za odpowiedź.

Dziś dostałem wyniki z histopatologii i nie wykazało zmian, wyszły dobrze.

W takim razie zakładam jednak że to IBS nie mniej jednak mam pytanie czy może to być jeszcze coś innego?

Biorąc pod uwagę moje dolegliwości... Teraz pozostało głównie kłucie z lewej strony od pępka na wysokości trochę nad pępkiem. Nie jest to kłucie ciągłe, czasem jest, czasem go nie ma.

Czy to może być coś od żołądka, np wrzód czy były by jakieś inne objawy... bo chyba tylko żołądek został do sprawdzenia...
napisał/a: Vattier 2010-02-15 14:52
napisal(a):W takim razie zakładam jednak że to IBS nie mniej jednak mam pytanie czy może to być jeszcze coś innego?


Raczej podejrzewałbym problem z jelitem cienkim, a nie grubym ze względu na umiejscowienie dyskomfortu. Czy kłucie nasila się po posiłku? Miewasz biegunki?
napisał/a: damian823 2010-02-16 08:31
Biegunki miewam bardzo rzadko, powiedział bym sporadycznie.

Dziś odebrałem wyniki z wycinka z jelita cienkiego, do tej pory Pani przez telefon powiedziała że są ok bez zmian.
Jednak jak dziś je czytam to chyba nie tak do końca są ok. Oto ich treść:

" Rozpoznanie kliniczne: Colitis?

Opis Makroskopowy:
Bardzo drobny, szary wyc. 1xcał.

Rozpoznanie:
Kod: Y.99.90-1x

Wycinki błony śluzowej jelita grubego o zachowanej architektonice. W blaszcze właściwej obecny jest niewielki limfocytowaty nacinek zapalny.
Obraz mikroskopowy nie spełnia kryteriów IBD. "

Proszę o tłumaczenie na polski ;)
napisał/a: MarcinkWq2 2010-02-17 08:26
Męczy mnie coś podobnego od września. Ostatni wynik wycinka mam taki sam jak Ty słowo w słowo. Jeden lekarz w szpitalu stwierdził IBS i przepisał mi duspotalin ale nie działał zbyt dobrze ale bez niego jest jeszcze gorzej. Wczoraj w szpitalu był inny lekarz a miałem kontrolę i powiedział że musze sie udac do Krk do Prokocima, choć mam już wszystkie badania zrobione, oprócz gastroskopi. Powiedział że ten naciek może być początkiem jakiejś choroby i że muszą to zbadac specjaliści z KrK. A ból raz sie nasila taki jakby kłucie a raz jest znacznie mniejszy. Jeśli zechcesz to możesz przeczytac mój problem, opisałem go niedawno na tym forum.