Kłucie w uchu

napisał/a: eWus 2012-12-15 20:53
Witam. Miesiąc temu miałam miałam anginę. Przez tydzień brałam antybiotyk Augmentin i nic. Było gorzej, bo doszedł kaszel i bardzo ostry ból gardła. W drugim tygodniu brałam Clatrę i jakieś leki pomocnicze. O mało się nie zadusiłam. W trzecim tygodniu brałam Unidox, bo rozpoznano u mnie ostre zapalenie gardła i krtani. Po tej całej długiej kuracji było ok. Na początku grudnia zaczęło mnie kłuć z tyłu pod podniebieniem i uchu, w uszach zaczął się szum, ból głowy. Po kilkunastu dniach doszedł ból głowy, ciągnięcie na szyi i karku. Laryngolog nie widział wskazań do antybiotyku, ale przypisał mi Nimesil. Na razie biorę to 3 dzień, ale nie jest chyba lepiej. Kłuje mnie nadal, w ogóle nie reaguje na ten lek, w uchu mi strzela przy przełykaniu i szumi w ogóle. I boli - ale niezbyt - z tyłu za uchem. Czy to faktycznie ucho czy migdałek mi tak promieniuje do ucha czy może węzeł chłonny?
napisał/a: jb.jb. 2012-12-21 17:48
Na kłucie w uchu może pomóc np. Amol. Można nasączyć trochę patyczek do czyszczenia uszu amolem i włożyć do dziurki w bolącym uchu (pod warunkiem ze ma się zdrowe ogólnie uszy.) Można też wysmarować bolące miejsce amolem (np. za uchem). Piszę z własnego doświadczenia. Mi zawsze przechodzi, ale nie wiem jak będzie w twoim przypadku.pozdrawiam.