kłucie w prawym nadbrzuszu

napisał/a: bany1992 2013-10-17 19:52
witam od jakiegoś czasu miewam dość częste gazy oraz wzdęcia oraz jasne miękie stolce do tego co jakieś parę dni dochodzą kłucia jak by w okolicy wątroby promieniujące w okolice środkowego nadbrzusza miewam też uczucie dyskomfortu w przełyku zaobserwowałem również coś takiego jak by pokarm cofał mi sie z przełyku chwile po zjedzeniu posiłku .Dodam ze w Maju robiłem próby watrobowe , trzustkowe oraz morfologie i wszystko wyszło ok badania te robiłem dlatego ze miałem identyczne objawy tylko ze w lewym podbrzuszu z tym ze lekaż podejrzewał trzustke lecz po ujrzeniu badan stwierdził ze wszystko jest ok. Czy to moze być coś z wątroba czy jakaś alergia pokarmowa? jakie badania powinienem wykonać ?.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-10-17 20:16
Witam

Można powtórzyć morfologię i udać się do lekarza jeżeli pokarm cofa się do przełyku. Zazwyczaj na 1 kuracje przepisuje się lek zmniejszający wydzielanie kwasu solnego w żołądku ale nie wykluczone, że lekarz może skierować na badanie endoskopowe czyli gastroskopię - takie badanie pozwala na dokładną ocenę przełyku, żołądka i dwunastnicy wraz z testem oddechowym na obecność helicobacter pyroli które są przyczyną problemów żołądkowych oraz dwunastnicy.
Uwagę należy zwrócić również na odżywianie, należy zrezygnować z potraw bardzo słonych, ostrych i tłustych.
Trochę informacji na temat refluksu zawarłem w tym temacie:
[url_special=http://commed.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html:2md9w0tg]http://commed.pl/choroba-refluksowa-diagnostyka-leczenie-profilaktyka-vt78082.html[/url_special:2md9w0tg]



Pozdrawiam
napisał/a: bany1992 2013-10-17 20:55
dodam ze staram się stosować dietę lekko strawną gdyż interesuje się kulturystyka i moja podaż tłuszczy dziennie wynosi w granicach 1,4 g tłuszczy na kilogram masy ciała głownie to są zdrowe tłuszcze masło orzechowe oliwa z oliwek czy postępuje prawidłowo?
napisał/a: bany1992 2013-10-17 21:11
czy w jakiś sposób zakłóca to pracę układu pokarmowego?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-10-17 21:26
bany1992 napisal(a):dodam ze staram się stosować dietę lekko strawną gdyż interesuje się kulturystyka i moja podaż tłuszczy dziennie wynosi w granicach 1,4 g tłuszczy na kilogram masy ciała głownie to są zdrowe tłuszcze masło orzechowe oliwa z oliwek czy postępuje prawidłowo?

Ja zmniejszyłbym spożycie masła orzechowego, zawiera cukier i jest on wrogiem przy problemach z refluksem. Generalnie tłuszcze nawet te zdrowe zaburzają pracę żołądka. Przygotowywałem się kilka miesięcy temu do zawodów i moja wartość tłuszczy z oliwy zamykała się na poziomie 80-100g - pojawiały się często problemy z zarzucaniem treści pokarmowej - także tutaj bym szukał przyczyny u Ciebie.
Pamiętaj również, że jeżeli spożywasz mięso to też dostarczasz tłuszcze, tak samo jak jajka itp.

Czy stosujesz odżywki, jeśli tak to jakie?
Czy pijesz kawę i w jakich ilościach ?
napisał/a: bany1992 2013-10-17 21:43
O toż tak nie stosuje jeszcze odzywek gdyż dopiero zaczynam swoja przygodę i uwazam ze jezcze za wczesnie tluszcze wliczam z wszystkich produktow Jadam 6 posilkow są to tak naprawdę dosc spore posilki gdyż zapotrzebowanie moje jest duże a waga i tak nie znacznie rosnie . Staram sie nie jadąc tlustych mies jem dutzo warzyw owocow staram sie ogulnie odrzywiac zdrowo na tyle ile pozwolą mi na to finanse
napisał/a: bany1992 2013-10-17 21:44
Kawe pijam bardzo rzadko prawie wogole