Kłucie w okolicach lewej łopatki i mrowienie.

napisał/a: DawidTHAW 2010-07-26 21:06
Dzień dobry, jestem tutaj nowy. Mam na imię Dawid.
Mam 16 lat, i od pewnego czasu zauważam nagły "przyrost" bólu, w okolicach gdzieś pod łopatką - lewą. Dzisiaj zaatakował mnie znienacka, niedługo po tym jak rano wstałem z łóżka. Z minuty na minutę było coraz gorzej, ponieważ zaczął bardzo zauważalnie "kwitnąć" na tyle, że nie byłem w stanie wykonywać normalnie codziennych czynności. O to moje dolegliwości i spostrzeżenia:

-narastający ból w okolicah lewej łopatki
-"tiki" prawdopodobnie związane z bólem
-mrowienie klatki piersiowiej
-mocniejsze mrowienie w dłoni, a nawet łokcia
-minimalne kłucie w sercu

Dodatkowe informacje:
-Wcześnie również zdarzały się takie sytuacje, jednak trochę czasu minęło
-kiedys podobny ból powstał mi na karku
-Leków nie biorę żadnych

Dodam, że jak rano się zaczęło, wystarczył mi tylko przypływ stresu z jakiegoś powodu, aby okropny ból ponownie przeszył wymienione miejsce. Można to nazwać negatywnym pulsowaniem.

Wiecie, od czego pojawiać się może ta dolegliwość (wiem, że to ma związek ze stresem, ale dlaczego tak się dzieje, i co to może oznaczać)? Bardzo proszę o rady.
napisał/a: beto 2010-08-01 00:23
Witam,
Nie wspominasz nic o tym, czy kiedykolwiek miałeś robione jakieś badania z tym związane. A więc zakładam, że "nie". Powinieneś udać się do lekarza- należy zrobić podstawowe badania krwi i EKG, a może nawet ECHO serca- by upewnić się, że to nic "groźnego". Jednak ten opis sugeruje na nerwicę- ale by ją można było stwierdzić potrzebne są wyniki badań. Co do tej nerwicy- pewnie zastanawiasz się co to jest?? A więc jest to stan sugerujący na problemy z jakimś układem lub narządem (np. sercem), ale nie ma żadnych wyników o tym świadczącym. Jest to po prostu subiektywne odczuci. Chory może mieć bóle w klatce piersiowej lub w jej pobliży o różnym stopniu nasilenia, duszności, kołatanie serca itd. pomimo, ze wyniki badań są w normie. Tak jak widzisz, by móc coś więcej powiedzieć na Twój temat musi "obejrzeć" Cię lekarz i musisz mieć wykonane badani, o których już wspomniałem:) Pozdrawiam!!