Kłucie w odbycie a zapalenie jelita o nieznanej etiologii ?

napisał/a: polonina 2013-10-31 14:04
Witam. Zacznę od tego że cierpię od 8 roku życia na kłucia w okolicy odbytu (nic związanego z brzuchem). Bóle pojawiają się często z towarzysząca biegunką ale nie zawsze, są to tak jakby ukłucia, mrowienie ; w cyklu ukłucie minuta przerwy ukłucie itd W czasie tego stanu często mam parcie na stolec i chodzę do ubikacji, kłucia nasilają się gdy muszę do łazienki i po oddaniu stolca mam 3 minuty przerwy i znowu. Zwykle trwało to jeden dwa dni. Towarzyszył mi wtedy lęk. Udałam się do gastrologa, bardzo niemiła pani, nie wypytała sie zbytnio co mi jest a na karcie napisała 'bóle brzucha'. Miałam robione gastro i kolo i wyszło w tym drugim zapalenie jelita o nieznanej etiologii i średnim stopniu nasilenia. Przepisano mi antybiotyk. Miałam około pół roku przerwy i teraz znowu tylko trwa to już 5 dni. Chodzimy od lekarza do lekarza ale na kasę chorych, badania krwi w normie, to odsyłaję mnie do domu a ja już nie wytrzymuję. Biorę drugi antybiotyk ale nic nie daje + no spę, debridat i jakieś maście. Czuję jakbym nie załatwiała się do końca i coś zostawało. PROSZĘ POMOCY NIE DAJE SOBIE RADY. Lekarze nawet nie pytają dokładnie co mnie boli a ja zwijam się z bólu. Może warto iść do prywatnego ? Dodam że mam 16 lat i w dzieciństwie często miałam krwawienia z odbytu ale zawsze to było jakieś tam pęknięcie i przechodziło. Pani lekarka jak nie wiedziała co to jest uznała że to na tle nerwowym, ale pojawia się to mimo wszystko w sytuacjach bez stresu. Chodziłam nawet do psychologa byle by sprawdzić wszystkie ewentualności. BARDZO PROSZĘ O POMOC CORAZ GORZEJ SIĘ CZUJE, A NIKT MI NIE POMAGA. JEŚLI CZYTA TO JAKIŚ LEKARZ LUB OSOBA Z PODOBNYM PROBLEM BŁAGAM NIECH NIE ZOSTANIE OBOJĘTNA, BO TO ZATRUWA MI ŻYCIE A TERAZ OD TYGODNIA NIKOGO NIE OBCHODZI TO CO MI JEST.
napisał/a: ratownik_0395 2013-10-31 14:36
Witam.
Osobiście mogę poradzić wizytę u chirurga, aby wykluczyć/potwierdzić żylaki odbytu, szczelinę odbytu lub ponownie wykonać badanie kolonoskopowe w celu wykluczenia/potwierdzenia polipów jelita grubego + badania na krew utajoną w kale. Pozdrawiam
napisał/a: polonina 2013-10-31 15:23
Bardzo dziekuję za odpowiedź, myślałam że nikt mi nie odpowie. Badania kału były i nic nie wyszło, mimo że czasami mam krew na papierze. Myślałam że kolonka by wykazała żylaki i szczeliny, ale właśnie nie wiem bo może lekarka nie zwracała uwagi bo w swojej mądrości była przekonana że mnie boli brzuch. Może rzeczywiście warto iść do chirurga, ale nwm czy mnie przyjmie z takim problemem bo byłam u niego ale jak była krew to miało jakieś podstawy związane z chirurgią.
napisał/a: ratownik_0395 2013-10-31 15:49
Szczelina odbytu i żylaki odbytu są domeną chirurgów, więc tu szukałbym mimo wszystko pomoc. Zawsze można zrobić rektoskopię czyli badanie endoskopowe odbytu. Pozdrawiam