Kłucie w lewym boku

napisał/a: -misiek-88 2010-03-18 14:45
Witam, pisałem niedawno o moich dolegliwościach żołądkowych z którymi wybieram się do lekarza, a jeszcze nie dokonałem wizyty ponieważ muszę się ubezpieczyć co się stanie za kilka dni, dlatego przed pójściem proszę o radę.
Pojawiło się u mnie kłucie w lewym boku tj. zaraz jak się kończą żebra albo tak minimalnie pod nimi, prawie na samym boku z lewej strony, we wcześniejsze dni ból pojawiał się czasem na chwile i znikał, a dziś utrzymuje się dłużej, jest silniejszy przy głębokim wdechu i promieniuje do pleców po lewej stronie czasem bardziej czuje go z tyłu niż z przodu, najbardziej przypomina mi kłucie, przy naciskaniu ostatniego żebra z boku po lewej stronie też czuje ten ból, jest on dosyć dokuczliwy.
Czy to od żołądka ? (mam z nim ostatnio problemy - nudności, jak zjem coś innego niż to co w "diecie dla choroby wrzodowej" to mi się niedobrze robi i mam uczucie jak by mi się trochę wymiotować chciało ale jeszcze nie wymiotowałem ani razu, choć dolegliwości mam od kilku tygodni) Czy powinienem coś zażyć ? czy to może być coś poważnego ? czy wystąpienie takich objawów może w szybkim czasie doprowadzić do jakichś poważniejszych zmian w organizmie [żołądku] ? Niepokoi mnie to dosyć, z początkiem przyszłego tygodnia będę mógł iść do lekarza, czy czekać czy powinienem się zgłosić od razu ? proszę o odpowiedź.
napisał/a: -misiek-88 2010-03-18 19:33
Teraz wieczór zaczęło mnie kłuć w tym samym miejscu tylko z prawej strony, kłucie pojawia się przy niektórych większych wdechach, albo ruchu, albo samo. I jest takie przeszywające i mocne że aż czasem krzykłem kilka razy 'ała' z bólu sam do siebie :/
Co to może być... ?
napisał/a: aga172 2010-03-19 12:14
Wiesz nie czekaj na porade tylko idz do lekarza.Z tego co ja moge sie domyslac to moga to byc tzw.nerwobole ktore tez kiedys miewalam,odczuwa sie je w zebrach i moze ten bol promieniowac.Mnie tez dretwiala lewa reka.Taki przenikliwy bol odczuwa sie tez przy wyrostku,bol potrafi promieniowac na cala jame brzuszna i jest coraz mocniejszy.Mozna robic oklady z czegos zimnego a nawet zamrozonego..ale jesli bardzo boli to moze to byc wyrostek robaczkowy do wyciecia.Nie zwlekaj bo ja trafilam na sale operacyjna juz z peknietym wyrostkiem co moglo sie zle skonczyc.
I 3 mozliwosc z mojego doswiadczenia...ja mam tez taki bol po lewej stronie (ponizej zeber nad biodrem,tam jest jelito)bo mialam lamlie i pasozyty a one zamieszkuja w przewodzie pokarmowym,jelitach i trzeba to leczyc.
Tak czy owak co by to nie bylo idz do lekarza.Zanim pojdziesz sam mozesz isc do prywatnego labolatorium i poprosic o zrobienie badania OB,ktore jesli nie bedzie w normie to znaczy ze masz jakas infekcje,kal na pasozyty i lamblie(najlepiej 3 probki z 3 roznych dni) i mozesz tez zrobic USG jamy brzusznej.
napisał/a: aga172 2010-03-19 12:21
Czytalam jeszcze raz i to ze jest Ci niedobrze po jedzeniu moze byc tez od watroby.A ten bol to moze raczej nerwobole bo skoro czujesz go az na plecach?!tego tak latwo nie mozna ustalic.sprobuj zazywac jakies ziolowe tabletki uspokajajace,pic melise i mniej wszystkim przejmowac...ale do lekarza i tak sie zglos.
napisał/a: enja 200 2010-03-23 09:42
Do Miśka 88.
Jeśli boli cię w prawym boku to albo wątroba albo na bank masz kamienie w woreczku żółciowym.