Kłucie serca, ból klatki piersiowej, wymioty, zadyszka...

napisał/a: MandM94 2013-01-13 16:11
Witam wszystkich! Bardzo martwię się o stan zdrowia mojej dziewczyny mianowicie wczoraj skarżyła mi się że naprzykład gdy wejdzie po schodach już się męczy boli ją serce i nie moze oddychać żeby złapać oddech musi łapac go kilka razy chciało jej się wymiotować i w końcu wymiotowała boli ją brzuch kłuje serce mowiła tez że się poci. Czuje kłucie w sercu i bol na srodku klatki piersiowej oraz bije jej strasznie szybko serce. Dodam ze przyjmuje pigułki antykoncepcyjne od połtora roku firmy Naraya wszystko było i jest wporządku dodam ze ostatnio rozregulował jej się cykl na wskutek złego brania (Napisałem na wszelki wypadek niewiem czy to ma jakiś wpływ). Nie pije alkoholu rzuciła palenie jakiś czas temu pali bardzo mało raz na jakiś czas ma 18 lat żadnych używek i różnych dziwnych wynalazków. Proszę o pomoc co to może być do jakiego lekarza mam się zgłosić zacząłem szukać dobrego kardiologa. Ona to lekceważy i mówi że już tak kiedyś miała i że jej to przejdzie i żebym nie panikował a ja strasznie się martwię trochę o tym poczytałem na internecie poza tym problem powrócił i ile jest tych objawów... Dodam jeszcze że ma tarczyce ostatnio jak była u lekarza mówił ze ta tarczyca jest mała i nie będzie problemów. Proszę o pomoc z góry dziękuje!
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-13 19:21
cytat : ma tarczyce ? każdy ma ... ale lekarz coś powiedział jeszcze oprócz tego że jest mała ?

Bez badań za dużo nie da się zrobić ... jednak omega 3 , czosnek i jakieś dobre witaminy na pewno wyjdą jej na plus.
Trzeba zbadać krew ... cholesterol , tsh, ft3, ft4, anty-tpo, żelazo, morfologia, potas , magnez....
Jakie ma zwykle ciśnienie i jaki puls ?
napisał/a: MandM94 2013-01-13 20:17
Przepraszam źle się wyraziłem była u lekarza dawno temu i powiedział jej że ma niedoczynność tarczycy (chyba niedoczynność) ale mówił ze takie małe/słabe. Sprawdziłem teraz objawy na wikipedi i w większości by się zgadzało:
wzmożona pobudliwość nerwowa (nadpobudliwość)
zwiększona potliwość
kołatania serca i tachykardia
duszność
uczucie osłabienia (często uczucie zmęczenia podczas chodzenia po schodach)
ogólna niechęć do wysiłków fizycznych i intelektualnych
napady apetytu
drżenie rąk
ciepła i wilgotna skóra

W takim razie chyba chodzi o tą tarczyce czy jest to poważna sprawa? Dodam jeszcze że ma czerwone plamy na całej szyi gdy się zdenerwuje lub po intesywnym współżyciu.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-14 06:53
Nie leczona niedoczynność jest średnio grożna, nie leczona nadczynność jest bardziej grożna jeśli ma wysokie tpo i tsh to trzeba iść do endokrynologa aby przepisał euthyrox ...
Pierw przed wizytą należy zdabać krew : tsh, ft3 , ft4, tpo.
do tego jeśli chce się wyleczyć z objawów i z tpo to konieczna jest dieta i suple link - http://commed.pl/dieta-i-suplementy-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto-vt50353.html