Kłucie pod lewym żebrem promieniujące do serca

napisał/a: pauolo3x 2011-07-22 18:54
Witam. Wiem, że ten temat był wałkowany nie raz, ale zdaje mi sie, że każdy ma chyba inny przypadek. Od jakiegoś czasu kłuje mnie pod lewym żebrem, najczęściej po jedzeniu, niestety ból promieniuje do serca i serce też boli jak diabli. Dziś rano nic nie jadłem, tylko napiłem sie herbaty, potem pojechałem na zakupy i kupiłem sobie 2 rogale 7days, po zjedzeniu ich jakieś 10 minut później zaczęło mnie ostro kłuć w tym miejscu razem ze sercem, nie mogłem wziąć głębszego oddechu, zbierały mi się gazy, bo wczoraj zjadłem czekolade, zawsze mam gazy po czekoladzie. Przeszło mi to po 10 minutach. Borykam się z tym jakieś pół roku już.
napisał/a: falco 2011-07-22 23:12
Prawdopodobnie to choroba wrzodowa. W jej przypadku ból może promieniować w stronę serca . Jednak jeśli chce mieć pan pewność należało by wykonać gastroskopię, a diagnozę powinien postawić lekarz. Doraźnie z leków dostępnych w aptekach można wypróbować coś z inhibitorów pompy protonowej np. Bioprazol 2 tabletki rano naczczo pół godziny przed jedzeniem, a w celu usunięcia gazów i wzdęć espumisan 3 *dz 1 kapsułkę. Chyba że leki były już stosowane i nie przynosiły rezultatu wtedy pozostaje szczegółowa diagnoza.