Kłucie i chrobotanie w lewym boku

napisał/a: nsm 2016-03-25 21:31
Witam,

Od dłuższego czasu mam dzień w dzień ciągłe, lekkie kłucie w okolicach pępka oraz zaraz pod lewym żebrem, mniej więcej na środku żebra, może nieco bliżej w kierunku mostka. Nie niepokoiło mnie to nadto dopóki przypadkowo masując to miejsce i mocno przyciskając palcami w tym miejscu nie wyczułem chrobotania, tak jakby w środku coś ocierało wyraźnie, na długości około 3 cm pod żebrem w tym miejscu, przy takim przyciskaniu o lewe żebro, szczególnie jak to robię w pozycji siedzącej. Oczywiście zapisałem się już na badanie USG brzucha oraz konsultację medyczną, zastanawiam się natomiast czym może być spowodowany - czy jest tam jakiś narząd / tkanki etc. który po przyciśnięciu / masowaniu w kierunku lewego żebra może dawać takie objawy, czy raczej w tym miejscu nic takiego nie powinno występować? Generalnie czasem dodatkowo mam w tym miejscu jeszcze ciut mocniejsze ukłucia w górę żebra. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje, dobrze byłoby wiedzieć czego mogę się mniej więcej spodziewać - chyba, że może to być dosłownie wszystko i nic, to oczywiście taką informacją również nie pogardzę :)
napisał/a: nsm 2016-04-13 22:20
Byłem na USG, wszystko wyszło raczej ok, o temacie zdążyłem już zapomnieć. Problem w tym, że od wczoraj dokładnie z miejsca, w którym mnie kłuło i wyczuwałem ów "ocieranie" czegoś o żebro, mam uczucie tak jakby od wnętrza w brzuchu coś zimnego "spłynęło" po ścianie w brzuchu z okolic lewego żebra w kierunku brzucha - pojawiło się to wczoraj jednorazowo, nagle, wraz z uczuciem jakbym miał zasłabnąć, ścisku serca i takie uczucie "lania" się czegoś z lewego boku w stronę pępka mam do dziś, poza tym żadnych innych problemów.

Z racji, że USG było ok, chciałbym zapytać czy przypadkiem nie są to jakieś objawy zdecydowanie na tle nerwicowym, tudzież te objawy mogą wskazywać na coś, z czym warto iść na konsultację medyczną. Zazwyczaj nie mam raczej skłonności do przesadzania i tego typu objawy bagatelizuje, dlatego fajnie by było otrzymać jakieś sugestie w tym zakresie. Z góry dziękuję.